YAYINDA OLAN DİZİLERİ

1- ARROW

 

Dizimiz DC Comics karakterlerinden biri olan Green Arrow‘un hayatını konu alır. Bir adada  beş yıl mahsur kaldıktan sonra ülkesine dönüp suç ve yolsuzlukla mücadele eden Oliver Queen‘in (Stephen Amell) Green Arrow’a dönüşme hikayesini izliyoruz. (Dizinin detaylı tanıtımı için buraya tıklayınız…)

Dizinin 7. sezonu gelecek.


2- THE FLASH

Arrow’un yan dizisi olarak doğan dizi DC kahramanlarından Flash‘ı anlatıyor. Barry Allen (Grant Gustin) bir kaza sonucu yıldırım çarpmasıyla süper kahraman Flash’a dönüşür ve yaşayan en hızlı kişi haline gelir. Tabii Arrow’a göre, hatta tüm DC evrenine göre Flash karanlık yapısı pek olmayan bir karakterdir. (Dizinin detaylı tanıtımı için buraya tıklayınız.)

Dizinin 5. sezonu gelecek.


3- GOTHAM

DC’nin bu sezon FOX’ta başlayan dizisi Gotham, Batman öncesi Gotham’ın halini anlatıyor. Olayların merkezinde de Dedektif James Gordon (Ben McKenzie) var. Tabii Gotham’da onunla beraber birçok süper kötünün gençliklerini de görme fırsatı yakalıyoruz. (Dizinin detaylı tanıtımı için buraya tıklayınız.)

Dizi 5. sezonun sonunda final yapacak.


4- CONSTANTINE

18208

DC Comics‘in Hellblazer çizgi romanından uyarlanan dizi, NBC kanalında izleyici ile buluştu. Dizi, melekleri ve şeytanları görebilme yeteneğine sahip, karanlık sanatlarda uzman olan Constantine’in (Matt Ryan) hikayesini anlatıyor. Constantine ağzından düşürmediği sigarasıyla ünlüdür. Ayrıca yaratıcısı Alan Moore, John Constantine’yi gördüğünü iddia etmektedir. (Tabii bu kanıtlanmış bir şey değil…) (Dizi hakkındaki yazılmış yazılara göz atmak isterseniz buraya tıklayınız…)

Dizi, birinci sezonun ardından iptal edildi.


5- IZOMBIE

DC’nin 17 Mart 2015’te başlayarak ekrana gelen son yeni dizisi iZombie. Konusuna gelirsek:

Olivia “Liv” Moore (Rose McIver) asistan doktordur. Geceleyin katıldığı bir partinin beklenmedik bir şekilde sonuçlanmasıyla bir zombiye dönüşür. Zombiye dönüşen Liv, insanlığını korumak ve açlığını gidermek için taze insan beyni yeme ihtiyacı duymaktadır ve bunun için bir adli tıp kurumunda işe girer; fakat yeni beslenme şeklinin bir yan etkisi de vardır: Ölen kişilerin anılarını hatırlamaktadır. Bu yüzden de kendini cinayet vakalarının ortasında buluverir. (Dizinin detaylı tanıtımı için buraya tıklayınız. )

Dizi 5. sezonun sonunda final yapacak.


 

6- SUPERGIRL

Süper kahraman dizisi yapma yarışına CBS de Supergirl ile dahil oldu!

Arrow ve The Flash dizilerinin de yapımcısı olan Greg Berlanti, Supergirl dizisinin de yapımcılığını üstlenecek. Dizinin hikayesini ise Ali Adler yazacak. Ayrıca Supergirl’ün Flash ve Arrow ile aynı evrende geçeceği de belirtildi. Yani biraz zor olsa da arada üç dizi arasında bir şeyler görebiliriz belki. Dizinin konusuna gelirsek:

Superman’in Kryptonlu kuzeni Kara Zor-El’in (Melissa Benoist) hayatını konu alacak olan dizide Kara, yirmi dört yaşındayken yıllardır herkesten sakladığı süper güçlerini kullanmaya karar veriyor ve dizimiz Kara’nın Supergirl olma hikayesini anlatacak. (Dizinin detaylı tanıtımı için  buraya tıklayınız. )

Dizinin 4. sezonu gelecek.

7- LUCIFER

FOX Gotham’dan sonra ikinci DC Comics uyarlamasını ekranlara getirmeye hazırlanıyor: LUCIFER…

Dizinin konusuna gelirsek: Cehennem kralı olan Lucifer (Tom Ellis) kendi krallığını bırakıp Los Angeles’a yerleşecek ve Los Angeles Polis Teşkilatı’na yardım etmeye başlayacak. Bu yardımlarını yaparken nasıl bir yol izleyecek, onu ne gibi tehlikeler bekliyor henüz belli değil.

Dizinin yapımcılığını ve senaryosunu Tom Kapinos üstlenecek. İlk bölümünü de Len Wiseman yönetecek.

Dizi 3. sezonu sonunda kanalı tarafından iptal edildi; ancak Netflix tarafından kurtarılarak 10 bölümlük 4. sezon onayı aldı.

8- DC’S LEGENDS OF TOMORROW

The CW kanalında Arrow ve The Flash‘tan sonra iki dizide yer almış oyunculardan doğan bir dizi daha yapılması planlandı. Bu dizi diğer dizilerin aksine birden çok iyi ve kötü kahramanı ana kadrosunda barındıracak. Ayrıca ekranlarda henüz gösterilmemiş 3 kahraman daha yer alacakmış. Bir nevi Adalet Birliği (Justice League) olacak. Projenin arka planında iki dizide de imzası bulunan Greg Berlanti, Andrew Kreisberg ve Marc Guggenheim bulunacak.

Şimdilik açıklanan oyuncuları ise: Ray Palmer (A.T.O.M /Brandon Routh), Leonard Snart (Captain Cold/Wentworth Miller), Dr. Martin Stein (Firestorm / Victor Garber), Sara Lance (Black Canary / Caity Lotz), Mick Rory (Heat Wave / Dominic Purcell) şimdilik kadroda olan yeri kesinleşen oyuncular.

Dizinin 4. sezonu gelecek.

9- PREACHER

DC Comics’in Vertigo serisinden uyarlanan dizi, Teksas’lı sıkı bir rahip olan Jesse Custer’ı merkezine alıyor. Tanrı’ya inancı kalmayan rahibimiz, Tanrı’nın aslında cenneti terk edip sorumluluklarını yerine getirmediğini öğrenir. Üstelik kendisi de onun izini sürüp bularak, ihmalleriyle ilgili hesap sorabilecek tek kişi haline geliverir. Tanrı’yı aradığı bu macerasında Jesse’ye, insan kanını tercih etmeyen dost bir vampir olan eski kız arkadaşı eşlik ediyor. Olaylar da bundan sonra gelişiyor.

Dizinin başrolleri: Ruth Negga ve Dominic Cooper

Dizinin 3. sezonu yayınlanmakta olup, 4. sezon hakkında bir haber yok.

10- POWERLESS

DC Comics evreninden gelen ilk komedi dizisi olan dizide Emily, süper kahramanların olduğu dünyada bir sigorta şirketinde çalışmaktadır. Süper kahramanların savaştığı suçluların hasar verdiği durumlarla ilgilenirken işinde ustalaşmıştır. O, süper güçleri olmasa da bir kahramandır. (Biraz daha ayrıntı için tık.)

Dizi ilk sezon sonunda iptal edildi.

11- VIXEN

vixen

CW’nun internet kanalı olan CW Seed‘de yayınlanan animasyon web dizisi. 5’er dakikalık bölümlerden oluşan ilk sezonu 6 bölüm sürdü. 2. sezonu yayınlanmakta. Ayrıca karakter Arrow’da da yer aldı. Şu anda DC’s Legends of Tomorrow dizisinde yer alıyor.

Animasyon Vixen’ın orijin hikayesini anlatıyor. Afrikalı Mari McCabe’in ailesinden kalan totemiyle yeni güçlerini keşfetmesini izliyoruz.


12- KRYPTON

Gotham’dan sonra geçmişi anlatacak olan bir dizi daha geliyor: KRYPTON…

Bu sefer Superman doğmadan seneler öncesi ele alınıp, doğduğu yer olan Krypton anlatılacak. Superman’in ailesinin kökenlerine inecek olan dizi, Superman’in dedesini merkeze alacak.

Dizi Syfy kanalında ekrana gelecek. Yapımcılığını David S. Goyer üstlenecek.

Dizinin 2. sezonu gelecek.


13- BLACK LIGHTNING

DC – The CW işbirliğinin son meyvesi Black Lightning oldu. Bu kanaldaki DC’nin altıncı dizisi olmuş oldu.

DC evrenindeki ilk büyük siyahi süper kahraman olma özelliği taşıyan Black Lightning, yıllarca kimliğini saklayan Jefferson Pierce’ın kızını geri kazanmak için süper kahraman kostümünü yeniden giymesini konu alıyor. Devamı için tık.

Dizinin ikinci sezonu gelecek.