Geçtiğimiz sezon 11 dizisine onay verip 4 dizisine elveda diyen The CW, yeni sezon için 4 yeni diziye onay verdi. Bunların ikisi sonbahar, ikisi sezon ortası takvimine yerleşti.

Gelin şimdi bu dizileri biraz yakından inceleyelim ve “2017 – 2018 Sezonu Ulusal Kanal Yenileri” yazı dizimize giriş yapalım:

SONBAHAR

DYNASTY

Hakkında: 1981-89 yılları arasında yayınlanan aynı adlı kült dizinin modernize edilerek günümüze uyarlanmış hali. Akşam kuşağında yayınlanacak bir pembe dizi desek yanlış olmaz. Çarşamba akşamları, Riverdale arkasından yayınlanacak.

Konu: Alımlı ve kurnaz Fallon Carrington (Elizabeth Gillies), babasının dünya çapında çalışan petrol imparatorluğunun başına geçmeye hazırlanmaktadır, daha doğrusu öyle sanmaktadır. Babası Blake Carrington (Grant Show), Fallon’ı ve kardeşi Steven’i (James Mackay) Atlanta’daki evlerine, bir aile toplantısına çağırır. Fallon, bu toplantının terfisi için değil de müstakbel üvey annesi Cristal (Nathalie Kelley) ile tanışmak için olduğu gerçeğini öğrenir ve dehşete kapılır. Cristal, oldukça çekici ve neredeyse Fallon kadar genç bir kadındır. Fallon, şu durumda çerçeve dışında kalacak gibi görünmektedir. Sıradan bir para avcısından korkacak değildir ama Cristal, Carrington Atlantic’te  prensip sahibi ve bilgili bir tanıtım uzmanıdır ve Blake’i gerçekten de sevmektedir.

Carrington’ların varlıkları, ayrıcalıkları, Fallon ve hatta Blake’in baş uşağı Anders (Alan Dale) bile Cristal’ın buraya uygun olmadığını göstermektedir. Fallon, ailenin şoförü Culhane’den (Robert Christopher Riley) ve Fallon’ın gizli sevgilisinden Cristal’ın bir dolandırıcı olduğunu ifşa etmek için yardım ister. Fakat onlardan bir yarar göremez. Blake, Cristal’ı kızına tercih edince Fallon, Blake’in en büyük rakibinin yardımına başvurur: Jeff Colby (Sam Adegoke).

Cristal, tam da Carrington’ların her ne olursa olsun ilişkilerinin bozulmayacağını anladığında, yeğeni Sammy Jo (Rafael de la Fuente) Cristal’ın geçmişteki sırlarıyla kapı önünde belirir. Şimdi Cristal, geçmişindeki bu şeylerin geleceğini yıkmaması için çok dikkatli olmalıdır. Ayrıca kendini dibe itmeye çalışan başka kimlerin ortaya çıkacağı da belli değildir.

Mutfaktakiler: Josh Schwartz (Gossip Girl, The O.C., The Carrie Diaries), Stephanie Savage (Gossip Girl), Sallie Patrick (Revenge), Esther Shapiro ve Richard Shapiro (orijinal Dynasty’nin yaratıcıları) ve Brad Silberling (Jane The Virgin).

Oyuncular: Grant Show (Melrose Place), Elizabeth Gillies (Sex&Drugs&Rock&Roll), Nathalie Kelley (UnReal, The Vampire Diaries), James Mackay (The Leftovers), Alan Dale (The O.C.), Sam Adegoke (Murder in the First), Robert Christopher Riley (Hit the Floor) ve Rafael de la Fuente (Empire)


 

VALOR

Hakkında: Bir askeri drama. Gizem-gerilim dizisi. Pazartesi akşamları, Supergirl arkasından yayınlanacak.

Konu: Birleşmiş Milletler ordusunun Shadow Raiders adındaki seçkin helikopter pilotları, gizli bir görev için Somali’ye gönderilir. Burada işler korkunç derecede ters gider. Ekipten sadece iki kişi güvende bir şekilde dönebilmiştir: Ekibin ilk kadın üyesi, Astsubay Nora Madani (Christina Ochoa) ve komutanı Leland Gallo (Matt Barr).

Arkadaşları Jimmy Kam’in (W. Tre Davis) nerede olduğu bilinmemektedir. Amerika’ya döndüklerinde sadece Madani ve Gallo, Somali’de neyin yanlış gittiğini bilmektedir. Nora’nın erkek arkadaşı, Üstteğmen Ian Porter (Charlie Barnett), Nora’nın hikayenin tamamını ona anlatmadığından şüphe eder. Jimmy’nin karısı ve Nora’nın arkadaşı Jess Kam (Corbin Reid) ise üstü kapatılan şeyler için hayal kırıklığına uğramış ve öfkelenmiştir.

Esrarengiz CIA ajanı Thea (Melissa Roxburgh), bu başarısızlıkla sonuçlanan görevi araştırmakla görevlendirilir. Nora hala silahla yaralandığı için tedavi görürken, Shadow Raiders’ın komutanı Robert Haskins (Nigel Thatch), onun uçmasına izin vermez. Fakat Jimmy’nin hayatta olduğu ve bir grup terörist tarafından esir alındığı ortaya çıkınca Nora, kokpite geçip arkadaşını kurtarmak için gözünü karartır.

Hazırlıkların ve eğitimlerin yoğun olduğu dönemde Nora ve Gallo birlikte büyümüşlerdir fakat şimdi görevleri, onurları ve arzuları arasında kopukluklar olduğunu fark etmeye başlamışlardır. Kime güvenebilirler? Sakladıkları sırlar Jimmy’ye yardım edecek midir? Yoksa hepsini birden tehlikeye mi sokacaktır?

 


SEZON ORTASI

BLACK LIGHTNING

Hakkında: Kanalın DC çizgi romanlarından uyarlanan 5. süper kahraman dizisi.

Konu: Jefferson Pierce’in (Cress Williams) bir sırrı vardır. Özel bir lise müdürü ve iki çocuk babası olan Jefferson aynı zamanda New Orleans’taki mahallesinin küçük insanlarını, şehri kuşatan şiddetten korumaktadır. Dokuz yıl önce Pierce bir bakıma kahramandı. Bir zırh giyerdi ve elektriği kontrol edebilme yeteneği vardı ve memleketinin sokaklarını Black Lightning maskesiyle korurdu. Zamanla bu ikinci kimliği aile ilişkilerine zarar verince süper kahraman günlerini geride bırakmış, müdür olmuş ve çoluk çocuğa karışmıştır. Süper güçleri olmadan şehre yardım etmeyi tercih etmiş, kızları Anissa (Nafessa Williams) ve Jennifer’ın (China Anne McClain) güçlü küçük kadınlara dönüşümünü izlemiştir; karısı Lynn (Christine Adams) ile ilişkilerini iyileştirememiş olsa bile… Şimdi, neredeyse 10 yıl geçtikten sonra Pierce’in suçlularla savaştığı günler geri gelecektir. Suçlar ve yozlaşmış düzen, söndürülmesi güç bir ateş gibi yayılırken Jefferson, “100” denen bölgesel çeteyi yönetmeye karar verir. Şimdi sadece ailesini değil, çevresindeki herkesin ruhunu kurtaracaktır.

Mutfaktakiler: Greg Berlanti (Arrow, The Flash), Supergirl, DC’s Legends of TomorrowSalim Akil & Mara Brock Akil (Being Mary Jane, The Game, Girlfriends) ve Sarah Schechter (Arrow, The Flash). The Black Lightning karakteri Tony Isabella ve Trevor Von Eeden tarafından yaratılmış.


 

LIFE SENTENCE

Konu: Komedi-drama türündeki dizi, Stella (Lucy Hale) adında, son sekiz yılını ölüyormuş gibi geçiren bir kızı merkezine koyuyor. Tıpkı kanser temalı favori filmlerindeki manyak hayali peri kızlar gibi Stella, dünyayı gezmiş, en büyük korkularıyla yüzleşmiş ve Paris seyahatinde hayatının aşkını bulmuştur. Fakat şimdi Stella tamamen iyileştiğini öğrendiğinde, “anı yaşa” kararlarının sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda kalır. Tamamen yabancı biriyle evlenmek gibi. Ya da kusursuz ailesinin hiç de kusursuz olmadığını fark etmek… Çünkü ölmek üzere olduğu için hayatındaki herkes problemlerini ondan saklamıştır. Şimdi o iyidir, bütün bahisler kapanmıştır.

Stella, anne-babası Peter (Dylan Walsh) ile Ida’nın (Gillian Vigman) artık birbirini sevmediğini öğrenir. Ida, en yakın arkadaşı Poppy’ye (Stella’nın vaftiz annesi) aşıktır. Ayrıca kardeşi Elizabeth’in (Brooke Lyons) hayallerinden vazgeçip Diego (Carlos PenaVega) ile evliliğinin Stella’ya yardım edebilmek ve ailesinin pozitif bir şeylere odaklanabilmesi için gerçekleştirdiğini keşfeder. Ortalarda pek görünmeyen, 30 yaşına yaklaşan ve hala evlerinin garajında yaşayan kardeşi Aiden’ın (Jayson Blair), anneler kulübündeki kadınlara Adderall sattığını ve Stella’nın hastalığını kullanarak hepsini yatağa attığını öğrenir. Yakışıklı, Londralı kocası Wes (Elliot Knight) ise hayatının geri kalanını onla geçirmeye söz vermiştir ama bu sözü verirken o geri kalan sürenin sadece sekiz ay olduğunu sanmaktadır. Şimdi Wes, hayatının geri kalanında onun kusursuz kocası rolünü yapmak zorunda kalacağı için endişelenmeye başlamıştır.

Stella’nın masalsı hayatı birden gerçekliğe dönüşmüştür. Şimdi sevdikleri gibi sıradan yaşamayı, onlara yardım etmeyi ve onlar için bir şeyler yapabilmeyi öğrenmelidir.

Mutfaktakiler: Erin Cardillo (Fuller House, Significant Mother), Richard Keith (Fuller House, Significant Mother), Bill Lawrence (Scrubs, Cougar Town), Jeff Ingold (Ground Floor), Oliver Goldstick (Pretty Little Liars) ve Lee Toland Krieger (The Age of Adaline, Riverdale).

Kaynak