11694817_857105677713559_8843012914030059425_n

Significant Mother, CW‘nun yaz için soframıza sunduğu yirmi dakikalık kahkaha efektsiz komedi dizisi.

Dizinin mutfağındaki isimler: Erin Cardillo ve Richard Keith.

Dizinin ilk sezonu 9 bölüm olacak.

3SIGNIFICANT-master675

KONU

Portland’ta bir restoran sahibi olan Nate, bir gün iş gezisinden döndüğünde babasından yakın zamanda boşanmış annesini en yakın arkadaşıyla evde basıyor ve dünyası başına yıkılıyor. Olanları hazmetmeye çalışırken üstüne babası annesiyle barışmak istiyor ve bunun için kendisini de aracı olarak kullanmaya başlıyor. Bunların sonucunda da annesi, babası ve yakın arkadaşı Jimmy’nin arasında kalıyor.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Nate Marlowe (Josh Zuckerman)

İlk başta annesi ve arkadaşının ilişki yaşamasından rahatsız olsa da sonradan annesinin mutluluğu için işi fazla uzatmayıp durumu kabulleniyor. Her ne kadar olayların dışında kalıp kendi hayatını sürdürmek istese de, bir şekilde olayların içine çekilip ortada kalıyor. Restoranının çalışanı olan Sam’den hoşlanıyor fakat kızın sevgilisi olduğu için bir türlü ona karşı duygularını söyleyemiyor.

Oyuncuyu 90210 ve Desperate Housewives dizisinden gözünüz ısırabilir.

 

7weZNMkJ

Lydia Marlowe (Krista Allen)

Eşinden yeni boşanan Lydia, hayatına Jimmy ile birlikte temiz bir sayfa açıp dolu dolu bir hayat yaşamak istiyor. O zamana dek hayatını hep oğluna ve kocasına bağlı yaşamıştır. Artık kendi istediği gibi yaşama vaktidir.

Oyuncuyu The L.A. Complex dizisinden hatırlayabilirsiniz.

 

 

Jimmy Barnes (Nathaniel Buzolic)

Nate’in yakın arkadaşı Jimmy, çapkın bir erkektir. Hiçbir kıza kolay bağlanmaz; tek gecelik ilişkilerin adamıdır. Fakat bir şekilde Lydia’ya tutulur ve onunla gerçek bir ilişki yaşamak ister. Aradaki yaş farkını umursamasa da Nate’in babası ona sürekli bunu hatırlatıp rahatsız etmektedir.

Oyuncuyu The Originals, The Vampire Diares ve Pretty Little Liars dizilerinden gözünüz ısırabilir.

 

 

Sam Dillinger (Emma Fitzpatrick)

Nate’in restoranında çalışan garson. Nate’in ona olan duygularından bihaberdir. Onu arkadaş olarak görüp, bir kız arkadaşı olsun diye de tavsiyeler vermektedir.

Oyuncu çeşitli projelerde rol almış olsa da bu onun ilk düzenli işi.

 

 

 

arts_silverman_073115a

 

Harrison Marlowe (Jonathan Silverman)

Lydia’yı başka kadın için bırakıp sonra o kadınla kaçan Harrison -neden bilinmez- bir süre sonra geri döner. O deneyimden dersini almıştır ve Lydia ile tekrar birlikte olmak istemektedir. Bu yüzden Jimmy ile Lydia’nın arasına girmeye çalışır.

Oyuncuyu Monday Mornings ve Getting On dizilerinden tanıyabilirsiniz.

 

significant-mother-01

YAZARIN NOTU

Kadrosunu sevdiğimden ve kahkaha efektsiz komedi izlemek istediğimden diziye başladım. Diziyi çok keyifle izlediğimi belirtmek isterim. Güldürme kısmı da iyi. Etrafta sürüsüyle komedi dizisi var. Benim de izlediğim komedi dizisi çok yok, işte güncelden komedi dizisi izlemeye çalışıyorum bazen. Eğer siz de yeni başlamış bir komedi arıyorsanız ve CW dizilerini de seviyorsanız izleyin derim.

Dizi yeni sezon onayını almadı, fakat komedi dizisinin de ucunun çok açık kalacağını sanmıyorum. Kafa dağıtmalık olarak izlenebilir. İptal de olsa izlediğime pişman değilim. İzleyecek olan arkadaşlara iyi seyirler.

significant-mother-cw

TANITIM FRAGMANI

https://www.youtube.com/watch?v=9FHXiKYxdbc

11816882_873046759452784_5729282775983402079_n