Revenge, 21 Eylül’de yayın hayatına başlayan, ABC‘nin yeni draması. Çarşamba akşamları yayınlanan dizimizin yapımcısı Mike Kelley‘yi Swingtown, The O.C., One Tree Hill ve Providence gibi dizilerin arka planından da hatırlayanlar olabilir. Entrika sever izleyici kitlesini direk kalbinden vuran bu yeni yapımı gelin biraz daha yakından tanıyalım.

Dizimizin konusu, tamamen genç bir kadının intikamı üzerine kurulu. Genel olarak; küçük bir kızken, yakın çevresinin oyununa gelip tuzağa düşürülen babasından ayrılmak zorunda kalan Amanda’nın hikayesi anlatılıyor.İlk bölümden bırazcık ispiyon verecek olursak;
Dizimiz bir nişanda işlenen cinayetle başlıyor. Peşinden 5 ay öncesine dönüyoruz. O zaman, seneler sonra ismini Emily yapıp yaşadığı yere dönen Amanda’nın, eskiden babasıyla yaşadıkları evi kiralayarak yavaş yavaş eski komşularının arasına karışmasına şahit oluyor ve ilk bölümden birini nasıl pusuya düşürdüğünü seyrediyoruz.

Kadroya gelirsek;Emily Thorne rolünde, Everwood ve Brothers & Sisters‘tan bildiğimiz, genç ve başarılı oyuncu Emily VanCamp bulunuyor. Güzel oyuncumuzun haricinde pek çok tanıdık ismi görmek de mümkün. Raines‘den bildiğimiz Madeleine Stowe, Amanda’nın en büyük hedefi olan Grayson ailesindeki Victoria’yı; The Tudors‘tan hatırlayacağımız Henry Czerny, Victoria’nın eşi Condrad’ı; Make It or Break It ile yavaş yavaş tanınmaya başlayan Joshua Bowman, Grayson ailesinin yetişkin oğlu Daniel’ı ve daha önce Mad Men‘e 4 bölümlük konuk olan Gabriel Mann da Emily’ye yardım etmekte gönüllü Nolan’ı canlandırıyor.Kadrodaki diğer isimlere buradan bulaşabilirsiniz.

İlk bölümü daha televizyonda yayınlanmadan internete düşen Revenge, buna rağmen 10 milyon küsür izleyiciyle iyi bir açılış yaptı. Dizinin tanıtım videosuna bakmak isteyenler buradan ulaşabilirler.Bu 5 ayda ne olmuş ya da sonrasında ne olacak gibi soruların aklınızı kurcalaması hoşunuza gidecekse direkt atlayın diziye derim. “Yok, ilgimi çekmedi ama Brothers & Sisters‘ın iyi bir takipçisiydim” diyorsanız yine seyredin derim. Başrolünde Emily VanCamp’in olduğu bir diziyi seyretmek bu özleme çok iyi geliyor.