supppp

KİMLİK BİLGİLERİ
rteyrtuteutyr Türü: Aksiyon, Drama, Fantastik, Süper kahraman dizisi

Yapımcısı: Greg BerlantiAli AdlerAndrew Kreisberg

Sezon – bölüm sayısı: Yeni dizi

Yayın tarih aralığı:  5 Kasım 2015 — devam ediyor

Bölüm süresi: 45 dk

Yayınlandığı kanal: CBS

Sezon onay durumu: 2. sezon için henüz bir bilgi yok.

ytuyt9t7r6y5r

Wikipedia – IMDb – Resmi Sitesi – Facebook – Twitter – Ekşi

 

ÇİZGİ ROMANDA

Bir DC Comics karakteri olan Supergirl, evrene 1959’da dahil oldu. İyilerin dostu, kötülerin düşmanı sevgili Superman‘imizin kuzeni Kara Zor-El oluyor kendisi. Her Kriptonlu gibi sarı güneş altında onun güçlü ve güçsüz yanlarını da paylaşıyor tabii ki. Gözlerinden ışın çıkarıyor, X-ray ışınlarla cisimlerin ötesini görebiliyor, bir yumruğuyla dağı taşı delip saniyede dünyanın öbür ucuna uçabiliyor. İlk çıktığı dönemde bir süre boyunca Superman çizgi romanlarında yan karakter olarak yer alan Supergirl, 1969’da kendi serisine kavuşuyor. Superman ergenlik zamanında dünyaya gelseydi nasıl biri olurdu sorusuna cevap oluyor.

RENKLİ EKRANDA

Öncelikle şunu söylemeliyim; Laura’nın canlandırdığı bir Supergirl olmasaydı, şu pıtırcık Melissa’yı kabullenmemiz daha kolay olabilirdi ama kadın Supergirl olmak için yaratılmış resmen! Bizimkini her gördüğümde doğal olarak aklıma Laura’cığım geliyor ve keyfim kaçıyor.1984’te İngiliz-Amerikan ortak yapımı Supergirl filminde karaktere Helen Slater tarafından hayat verildikten sonra uzun bir süre karakteri sinemada ve ekranlarda göremedik. Uzun soluklu TV dizisi Smallville‘in 7. sezonunda tekrar karşımıza çıkan Supergirl’e bu sefer Laura Vandervoort hayat verdi. Bir verdi, pir verdi. Geçen sene Supergirl dizisi dedikoduları çıktığında herkes acaba Laura döner mi dedi ama tabii ki bu mümkün olmadı. Kendisinin devam eden bir dizisinin olması ve yaşının karakterin yaşı için biraz fazla kaçması yüzünden zaten çok olası değildi. Merakla beklenen seçmeler sonuçlandı ve karakter için sevgi pıtırcığı Melissa Benoist ile anlaşıldı.

KONU

İlk bölümü geçtiğimiz haftalarda internete sızan, Arrow, The Flash ve Legends of Tomorrow dizileriyle aynı evrende geçecek olan dizide, Kripton’un sonu gelirken Kara, babası Zor-El ve annesi Allura tarafından dünyaya kuzeni Kal-El’in yanına gönderiliyor. Dünyada Clark Kent adını kullanan kuzeni, onu güçlerini anlamasında kendisine yardımcı olan Danvers ailesine emanet ediyor.CBS_SUPERGIRL_101_CLEAN_IMAGE_thumb_Master13 yaşından itibaren Kara, Danvers ailesiyle kendi isteğiyle güçlerini kullanmadan uzun bir süre insan gibi hayatına devam ediyor. CatCo Medya şirketinde kendine asistanlık işi ayarlıyor. Kız kardeşiyle birlikte eve çıkıyor. Sırrını bilen çok fazla kişi de yok. Sadece ailesi ve kuzeni. Bir gün kız kardeşinin de içinde olduğunu bildiği bir uçağın düşmek üzere olduğunu öğrenmesiyle onun için işler değişiyor. Artık süper güçlerini kabullenip insanlık için savaşma vakti, National City için Supergirl olma vakti geliyor.

KARAKTERLER

Ekran Alıntısıdaddfddaf

SPRG_S1-7

Melissa BenoistKara Zor-El / Kara Danvers / Supergirl rolüyle karşımıza çıkıyor.

Kripton’dan Dünya’ya gelmek zorunda kalan, burada Danvers ailesiyle güçlerini kullanmadan yaşayan, CatCo’da asistan olarak çalışan gizli süper kahramanımız.

Supergirl-Calista-Flockhard-Photo

Calista FlockhartCat Grant rolüyle karşımıza çıkıyor.

CatCo adlı medya şirketinin Supergirl’ü takıntı haline getiren huysuz patronu.

SPRG_S1-2

Chyler Leigh, Alex Danvers rolüyle karşımıza çıkıyor.

Kara’nın, onun Kriptonlu yapısı ve özellikleriyle oldukça ilgili olan doktor üvey kız kardeşi.

SPRG_S1-5

David HarewoodHank Henshaw rolüyle karşımıza çıkıyor.

Supergirl’ün kendini afişe etmesiyle alarma geçen Normal-Dışı Operasyonlar Departmanı’nın (DEO) müdürü.

SPRG_S1-3

Mehcad BrooksJames Olsen rolüyle karşımıza çıkıyor.

Eskiden Daily Planet için fotoğrafçılık yapan, Catco grafikeri.

Jeremy Jordan stars as Winslow "Winn" Schott in the new action-adventure drama SUPERGIRL, on the CBS Television Network. Photo: Matthias Clamer/Warner Bros. Entertainment Inc. © 2015 WBEI. All rights reserved.

Jeremy Jordan, Winslow “Winn” Schott rolüyle karşımıza çıkıyor.

CatCo’da Kara ile beraber çalışan bir tekniker.

Diziye Kara’nın dünyadaki ailesi olarak konuk olan Helen Slater (Eski Supergirl) ve Dean Cain (Eski Superman)

YAZARIN NOTU

supergirl-the-flash-variety-photoshoot-grantTanıtım filmiyle bizi az çok nasıl bir şey göreceğimize hazırlayan CBS, bu diziyle hem kendi tarzı olan polisiye yapısını korumuş, hem de şu sıralar oldukça popüler olan süper kahraman dizilerinden nemalanmış olacak. Ayrıca baş kahramanı kadın olan süper kahraman dizilerinin de açılışını yapmış olacak. Bu sayede kadınların da ilgisini çekebilir. Umarız kanal hamlesinde başarılı olur ve bu güzel kahramanımızı evrenin diğer kahramanlarıyla beraber nice ortak bölümde (crossoverda) izleme şansı elde ederiz.

İçinde komedi öğeleri ve gençlik tınıları da barındırarak genç kitlenin de dikkatini çekmeyi hedefliyor büyük ihtimal. Bu özelliğiyle izleyicileri de ikiye böldü. Kimi basit olmakla suçluyor kimi de Supergirl’in doğasına uygun işlendiğini söylüyor.supergirlKuzeninin kahramanlıklarını 10 sene boyunca izlediğimizden dolayı ilk bölümüyle hızlı bir giriş yaptığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Güçlerine adapte olması, dünyayı kurtarma işinde kuzeninin izinden gitmeye karar vermesi, karar verir vermez de kendini farklı organizasyonların içinde bulmasıyla yoğun bir bölüm izledik. Aralarda sakarlıkları, şirinlikleri, ayarsız mimikleriyle Supergirl’ümüz bizi keyiflendirmeyi de başardı.Calista Flochart için de ayrı bir paragraf açmak istedim. Kendisi bu dizide o tatlı oyunculuğunu ne kadar gösterebilecek şüpheli ama kendisini tekrardan ekranlarda görebildiğimiz için mutluyuz.

TANITIM FİLMİ

Daha uzun versiyonu aşağıda.

ozgun14, diziyi izleyecek olanlara Supergirl ile iyi uçuşlar diler.supergirl-145279