Deadbeat-Hulu-posterMalumunuz olduğu üzere son yıllarda Internet üzerinden yayın yapan Netflix, Amazon Instant Video gibi servisler kendi dizilerini çekip yayınlamaya başladılar. Bu servislerden biri olan Hulu da 2014 yılında karşımıza bir komedi dizisiyle çıktı: Deadbeat. Hali hazırda 10 bölümlük ilk sezonu ile 13 bölümlük 2. sezonu yayınlanmış olan ve 2016’da yayınlanmak üzere 13 bölümlük 3. sezon onayını da alan bu doğaüstü soslu komedi dizisini yakından tanımak isteyenleri yazımızın devamına davet ediyoruz.

KONU

Dizi, merkezine hayatını bir türlü düzene oturtamayan ve hayaletleri görüp onlarla konuşabilen, bir “medyum” olan Kevin‘i alıyor. Kevin, bu dünyada yarım kalmış işleri olduğundan diğer tarafa geçemeyen ve insanlara musallat olan hayaletlere, bu işlerini tamamlamalarında ve diğer tarafa geçmelerinde yardım ediyor. Bizler de bir yandan Kevin’ın her bölümde farklı bir hayaletle cebelleşirken, diğer yandan başka bir çok sorunla baş etmesini izliyoruz.

KARAKTERLER/OYUNCULAR

Kevin Pacalioglu

Hayatını bir türlü düzene oturtamayan biri. Maddi zorluklar çekiyor ve para kazanabilmek için yeteneklerini kullanarak medyumluk yapıyor. Bu arada karakterin soyadı olan “Paçalıoğlu” fark edebileceğiniz üzere Türkçe ama nedeniyle/nasılıyla ilgili pek bir bilgimiz yok.

Karakteri Tyler Labine canlandırıyor. Oyuncuyu kısa sürede iptali gören diziler Mad Love ve Animal Practice‘in yanında 2 sezon süren The CW dizisi Reaper‘dan ve daha bir sürü farklı projeden hatırlıyor olabilirsiniz.


 

Rufus “Roofie” Jones

Roofie, Kevin’in uyuşturucu satıcısı ve aynı zamanda tek arkadaşı. Kevin’e maddi-manevi pek çok yardımı dokunuyor.

Karakteri Brandon T. Jackson canlandırıyor. Oyuncuyu Percy Jackson filmlerinden tanımanız mümkün.


 

Camomile White

Kevin ile bir şekilde yolları kesişen ve ülke çapında tanınan bir “paranormal iletişimci”, kısaca medyum. Göründüğünün aksine oldukça kibirli ve kaprisli biri. İlk bölümün ortalarında kendisinin yeteneği olmayan bir sahtekar olduğunu öğreniyoruz.

Karakteri Cat Deeley canlandırıyor. Kendisi uzun yıllardan beri So You Think You Can Dance yarışmasının sunuculuğunu üstleniyor. Bunun dışında pek çok yerde karşımıza çıkan ünlü bir isim.


 

Sue 

Camomile’in her türlü kaprisini çeken yardımcısı. Ne yaparsa yapsın bir türlü patronuna yaranamıyor.

Karakteri Lucy DeVito canlandırıyor. Oyuncu, daha önce Melissa & Joey dizisinin yanında pek çok yapımda irili ufaklı rollerde karşımıza çıkmış. Ufak bir magazin bilgisi olarak: Kendisi ünlü oyuncular Danny DeVito ve Rhea Perlman‘ın kızı.


Bu isimlerin yanı sıra konuk olarak James Franco, Danny DeVitoJason Biggs, Fred Armisen, Zachary Levi, Finn Wittrock gibi ünlü oyuncular da diziye uğruyor.
l-deadbeat-1cvb3

MUTFAKTAKİLER

Dizinin yaratıcıları daha önce Wilfred dizisinde de birlikte çalışan Cody Heller ve Brett Konner. Yapımcı şirketleri ise ünlü oyuncu Brad Pitt‘in sahibi olduğu Plan B Entertainment (Resurrection, The Normal Heart), Lionsgate Television (Nashville, Orange is the New Black, The Royals) ve Dakota Pictures (Bored to Death, Flight of the Conchords).

SON SÖZ VE FRAGMAN

Dizi, her ne kadar ilk başlarda biraz tutuk gitse de bölümler ilerledikçe açılıyor. Zaman zaman absürd olayların içinde bulabiliyorsunuz kendinizi. Düşük beklentiyle izlendiği takdirde eğlendiren bir yapım.  Diziyle ilgili ek bir bilgi: Tüm bölümler, tıpkı Netflix’te olduğu gibi aynı gün içinde yayınlanıyor.