2) Bounty Hunters

Sky One kanalında 2017-2019 arasında yayınlandı. Dizi, 6+5 bölüm olmak üzere toplamda 11 bölümden ve iki sezondan oluşuyor. Bölümleri Freddy Syborn kaleme aldı, William Sinclair ise yönetti. Kadrosunda Jack Whitehall dışında Rosie PerezChristian Ochoa, Charity Wakefield ve Bradley James gibi isimler de yer alıyor.

Konusu:

Wimbledon’da yaşayan Barnaby Walker, Flaman dokuma üzerine doktora çalışmasını devam ettiren bir gençtir. Naif, iyi niyetli ve çoğu zaman başı beladan kurtulmayan Barnaby, şimdiye kadar kendisini aile işinden soyutlamıştır. Ancak babası gizemli bir kaza sonucu hastanelik olunca mecburen onun antika dükkanıyla ilgilenmeye başlar ve babasının yaptığı bir anlaşma nedeniyle kendisini büyük bir karmaşanın içinde bulur.

50,000 sterlin borca bulaşmak bir yana, IŞİD’e para aktarmak için kullanılan bazı antikalar artık kendisinin elindedir. Bu antikaların peşinde olan kişiler kendisinin de peşine takılır. Barnaby, kardeşinin tavsiyesiyle New York’lu hazine avcısı Nina Morales’le anlaşarak onu içinde bulunduğu durumdan kurtarması için işe alır.

Meksikalı bir kartelle başı belaya giren Nina, tam da bu sırada gelen teklifi kabul ederek İngiltere’ye uçar. Kartelin peşinden gelmesiyle hem Barnaby’nin hem de Nina’nın başındaki belalar büyüyerek iç içe geçer.

Bradley James, Barnaby’ye geçen antikaların peşinde olan Nazi sempatizanı Webb-Keegan Sherman kardeşleri oynuyor

Bounty Hunters’ı gündeme yeniden almam aslında Bradley James‘in de bu dizide yer aldığını fark etmemle oldu. Başlayıp bitirmişken Decline and Fall’a geçiverdim daha sonra. Onun aksine bölümler 22 dakika civarı olduğu için bu daha hızlı aktı sanki. Beklentiyi pek yükseltmemek de lazım tabii, ederi belli denebilir… Bu dizinin de benzer tarafı Barnaby’nin Paul gibi başı beladan kurtulmayan iyi niyetli birisi olmasıyken farklı kalan tarafı Barnaby-Nina uyumuyla ilgi çekmesi oldu. Taban tabana zıt iki karakter olmaları da yardım etti.

Bounty Hunters da eş derecede absürt bir yapım ve komedinin ağırlığı daha fazla. Yardımcı karakterleri dahil ediş biçimleri de dizinin ilerlemesini sağladı. İki sezon sonunda uygun bir sonla hikayeyi toparlıyorlar ama devamı olsa ben de izlemeye devam ederdim.

Bu da böyleydi işte.

Not: Dizinin IMDb sayfası nedense halen eksik durumda. Başroller dahil en fazla yer alan oyuncu 7 bölüm oynamış gibi görünüyor. James ve Wakefield gibi 2. sezonda da yer alan bazı isimler de yer almamışlar gibi duruyor.