* dizinin her bir bölümü 8 günde çekiliyor.
* umutsuz evkadınları’nın yakaladığı başarının ardından değişik ülkeler diziyi kendilerine özgü bir şekilde uyarlamak için kolları sıvadı. 4 ülke (ispanya, portekiz, kolombiya, ekvator) abc ve buena vista international’den aldıkları onayla kendi versiyonlarını çekiyor.* beş yıl sonrasına atladığı için ayrı bir merak uyandıran dizinin beşinci sezon ilk bölümü Amerika’da 18,4 milyon gibi oldukça büyük izleyici kitlesini ekran başına toplamayı başardı.
* katherine mayfair karakterini canlandıran dana delaney, en başta bree van de kamp rolü için düşünülen isimdi. rol ona 3 kez teklif edilmesine rağmen, mayfair daha önce benzer bir karakter canlandırdığı gerekçesiyle teklifleri geri çevirmişti.
* dizinin ana karakterleri olan bree, gabrielle, edie, susan ve lynette‘e benzetilen 40 cm uzunluğunda oyuncak bebekler üretildi ve her birinden sadece 300 adet piyasaya sürüldü.

* amerika’da “desperate housewives” izleyicilerinin yüzde 45ini erkekler oluşturuyor. araştırmaya göre, erkek izleyicilerin büyük bir kısmı gerekçe olarak eva longoria paker‘ın varlığını gösteriyor ve hemen hemen hepsi diziyi izledikleri gerçeğini mümkün olduğunca saklı tutuyor.* eva longoria parker, karakterinin beş yıl sonraki halini inandırıcı kılmak için 3 kilo aldı. ama bu küçük değişiklik bile magazin basınını günlerce oyalamayı başardı. parker basını hamile olmadığına ikna edene kadar akla karayı seçti.
kaynak ; cnbc e dergi