Son zamanlarda izlediğim en keyifli yapımlardan birisi olan, “çerezlik” OVA Detroit Metal City‘den bahsedeceğim. Orijinal ismi “Detoroito Metaru Shiti” olan dizi, 2008 yılında yayınlandı ve 12 bölümden oluşuyor. (+1 özel bölüm) Bölümlerin uzunluğu ise oldukça kısa, 13’er dakika. Dizinin ayrıca, yayınlanan mangası ve çekilen bir filmi var.

Konusuna gelecek olursak; küçük bir kasabadan Tokyo’ya gelen ana karakterimiz Negishi‘nin hayalini kurduğu tek bir şey vardır: pop müzik icra eden başarılı bir müzik grubu kurmak. Gerekli yeteneklere de sahip olan Negishi, hayalini gerçekleştirmiştir, fakat ufak bir farklılık ile… “Pop” yerine kendini bir “death metal” grubunun içerisinde bulmuştur. O artık “Detroit Metal City” grubunun “Johannes Krauser II” isimli vokalist ve gitaristidir.
Geldiği noktadan hiç hoşnut olmasa da makyajını yapıp peruğunu taktığı zaman neredeyse başka birine dönüşmektedir. Olay böyle olunca, artık 2 farklı hayat yaşamaya alışır.

Her zamanki gibi, izlemeyenlerin keyfini kaçırmamak için fazla detaya girmiyorum. Zaten öyle aman aman bir yapım değil; vakit geçirmelik oldukça eğlenceli bir yapım sadece.Fakat argosu oldukça bol olan bir yapım olduğunu belirteyim. Güldüren de bu argo kısmı aslında. Bölümlerin çok kısa olması nedeniyle çok hızlı tüketilen bir yapım ayrıca. Siz daha kahkaha atmaya doyamamışken, bir bakıyorsunuz bölüm bitmiş. Hele bir de “Death metal”e biraz aşinalığınız varsa kesinlike keyif alma garantisi veriyorum.(Mangası 2 milyondan fazla satılmış. Bir de gerçek oyuncularla çekilen filmi varmış. (Henüz izlemediğim için yorum yapamıyorum))

Gerçek oyuncularla çekilen filminin afişi

Gerçek oyuncularla çekilen filminin afişi