Yanlış okumadınız, aynen öyle oluyor. Yeni yıla girdiğimiz vakitlerde başlayan Television Critics Association (TCA)’nın 2013 paneli bir süredir devam ediyor. Kanallar bazı dizileri için onay, iptal, bölüm azaltma ya da artırma haberleri verirken bazı dizileri için de başlangıç tarihleri açıklıyorlar. İşte bu panellerde 12 Ocak 2013 tarihi de ulusal kanallardan CBS ve onun kardeş kanalı diyebileceğimiz Showtime‘a aitti.

Showtime bizim 13 Ocak’a girdiğimiz sıralarda yaptığı açıklamayla sevilen ve reytingi en bol dizisi Dexter‘ın 8. sezonunu yaza çektiğini açıkladı. Yıllardır Eylül sonunda başlamasına alıştığımız dizi, 30 Haziran 2013 günü son sezonunun ilk bölümüyle bizlerle olacak. Kesin olmasa da kanalın yeni başlayacak bir diğer dizisi Ray Donovan‘ı desteklemek için sevilen dizisini geriye çektiği konuşuluyor. Los Angeles’ta zenginlerin sorunlarını halletmeye çalışan bir adamın başından geçenlerin anlatılacağı dizi, Dexter ile aynı gün ve ondan sonra yayınlanacak.

Kanal erkene çekmenin çekimleri etkilemeyeceğini ve 12 bölümlük sezonun sorunsuz yetişeceğini de belirtmiş. Ayrıca, yaptığı açıklamayla 2. sezonuyla büyük ses getiren Homeland ve bir diğer yeni dizisi Masters of Sex‘in 29 Eylül‘de, son sezonu yayınlanacak The Big C‘nin 29 Nisan‘da, The Borgias ile Nurse Jackie‘nin de 14 Nisan‘da bizlerle olacağını açıkladı. Kanalın BBC ile ortak projesi olan Episodes ise 2014‘ün başında bizlerle olabilecekmiş…

Bakalım, Dexter’ın yaz vakti yayınlanması neler getirecek?