Disney’den yeni bir Star Wars animasyonu geliyor. 2008-2015 yılları arasında yayınlanan Star Wars: The Clone Wars ve 2014-2018 yılları arasında yayınlanan Star Wars: Rebels‘dan sonra gelen yeni animasyonun adı Star Wars Resistance oldu.

Hikayenin merkezinde, direniş tarafından seçilen ve First Order‘ın artan tehdidi karşısında casusluk yapmak için çok gizli bir görev üstlenen genç pilot Kazuda Xiono’da var.

Star Wars: The Force Awakens öncesi zamanda geçecek olan animasyonda, yeni karakterler dışında, filmlerden bildiğimiz sevimli droid BB-8 ile Poe Dameron ve Captain Phasma‘yı yeniden göreceğiz. Oscar Isaac ve Gwendoline Christie, filmlerde canlandırdıkları karakterlerini seslendirecekler.

Christopher Sean (‘Hawaii Five-0’)Suzie McGrath (‘Eastenders’)Scott Lawrence (‘Legion’)Myrna Velasco (‘Elena of Avalor’), Josh Brener (‘Silicon Valley’)Donald Faison (‘Scrubs’)Bobby Moynihan (‘DuckTales’)Jim Rash (‘Community’) ve Rachel Butera (‘Tammy’s Tiny Tea Time’), seslendirme kadrosunda yer alacak diğer isimler olacaklar.

Dizinin yaratıcısı Lucasfilm Animation’ın veteran ismi Dave Filoni (‘Star Wars: The Clone Wars,’ ‘Star Wars Rebels’); dizinin yapımcıları Athena Portillo (‘Star Wars: The Clone Wars,’ ‘Star Wars Rebels’), Justin Ridge (‘Star Wars: The Clone Wars,’ ‘Star Wars Rebels’) ve Brandon Auman (‘Teenage Mutant Ninja Turtles’); dizinin sanat yönetmeni Amy Beth Christenson (‘Star Wars: The Clone Wars,’ ‘Star Wars Rebels’) olacak.

Animasyon dizinin prömiyeri bu sonbaharda Disney Channel’da yapılacak.

Kaynak