Disney +, 2021 yılında ekranlarda olacak bir sonraki Lucasfilm animasyon dizisini buldu: Star Wars : The Bad Batch.

Star Wars The Clone Wars animasyonu tasarlayan, Star Wars Rebels ve Star Wars Resistance animasyonlarının yaratıcısı, The Mandalorian’ın yapımcısı ve yönetmeni Dave Filoni, yönetici yapımcı olarak geri dönecek.

Athena Portillo (Star Wars: The Clone Wars, Star Wars Rebels), Brad Rau (Star Wars Rebels, Star Wars Resistance), Jennifer Corbett (Star Wars Resistance, NCIS) ve Carrie Beck (The Mandalorian, Star Wars Rebels), ortak yönetici yapımcı, Josh Rimes, (Star Wars Resistance), yapımcı olarak projede yer alacak isimler. Jennifer Corbett, aynı zamanda baş yazar, Brad Rau, yönetmen olarak görev alacaklar.

Klon Savaşı’nın hemen ardından hızla değişen galakside yollarını bulan Bad Batch’in elit ve deneysel klonlarını takip eden bir animasyon dizi izleyeceğiz. Klon Ordusu’ndaki kardeşlerinden genetik olarak farklılaşan eşsiz bir klon ekibi olan Bad Batch üyeleri, her biri onları olağanüstü etkili askerler ve müthiş bir ekip haline getiren benzersiz bir özelliğe sahiptir. Klon Savaşı sonrası dönemde ayakta kalmak ve yeni bir amaç bulmak için mücadele ederken, tehlikeli paralı askerlik görevlerini üstlenecekler.

Star Wars The Clone Wars animasyonunu izleyenler için The Bad Batch yabancı değil. Final sezonu olan 7. sezonunun ilk 3 bölümünde bu ekip karşımıza çıkmıştı. Clone Force 99, gayri resmi olarak Bad Batch, arzulanan mutasyonlara sahip kusurlu klonlardır. Diğer herhangi bir klon birliğinde görülmeyen şaşırtıcı bir % 100 başarı oranına ve becerilere sahiptirler. Birlikte çalışma konusunda usta olan Hunter, Wrecker, Tech ve Crosshair, savaş alanında olağanüstü çözümler uygulamak için benzersiz yeteneklerini ve özel fizyolojilerini kullanırlar.

Kaynak