Marvel Studios, Disney Plus için Kathryn Hahn’ın başrolünde olduğu, Emmy ödüllü dizisi WandaVision’ın uzantısı üzerinde çalışmalara başladı.

Kara komedi olarak tanımlanan potansiyel uzantı dizi, Kathryn Hahn’ın stüdyoyla yaptığı daha büyük bir anlaşma kapsamında, Hahn’ın MCU’da – Disney+ ve filmlerde – yeniden canlandıracağı Agatha Harkness karakteri etrafında toplanacak.

WandaVision’ın yaratıcısı ve baş yazarı Jac Schaeffer, projede yazar ve yönetici yapımcı olarak görev yapacak. Schaeffer, Mayıs ayında Marvel ve 20th Television ile genel bir anlaşma imzalamıştı. Uzantı diziye devam denirse bu onlar için yaptığı ilk proje olacak.

Geliştirme aşamasındaki tüm projelerde olduğu gibi, Marvel Studios bu projede de sessizliğini koruyor. Schaeffer ve Hahn’ın temsilcileri yorum talebine şu an için yanıt vermediler.

Kathryn Hahn da dahil olmak üzere 23 Emmy adaylığı kazanan Wandavision, Jac Schaeffer tarafından Disney+ için yaratılmış ve Avengers: Endgame olaylarından haftalar sonrasını konu alan bir diziydi. Wanda (Elizabeth Olsen) ve Vision (Paul Bettany), ideal banliyö yaşamlarını New Jersey, Westview kasabasında yaşayan ve her şeyin göründüğü gibi olmadığından şüphelenmeye başlayan iki süper güçlü varlık üzerine odaklanıyordu. Hahn, aslında güçlü bir cadı olan Agatha olduğu ortaya çıkmadan önce Wanda ve Vision’ın meraklı komşusu Agnes karakterini canlandırıyordu.

Kaynak