Glee‘nin 3. sezon sonunda bazı karakterlerinin akıbetiyle ilgili haberinden sonra bir haber de Community‘den geldi.Her yıl San Diego’da düzenlenen (ve bizim de canımızın çektiği -ki bence yenir!-) Comic Con‘dan bu hafta her gün bir başka haber alıyoruz. Community‘nin yaratıcısı Dan Harmon, panelde önemli bir haber vermiş.Entertainment Weekly‘de dün yaptığı haberinde ”Glee ekibini boşverin. Bilin bakalım Community‘den kim mezun oluyor?” demiş.

Joel McHale'nin canlandırdığı Jeff Winger

Joel McHale‘nin canlandırdığı Jeff Winger

Community‘nin Pilot bölümünde Jeff’in 4 senelik bir eğitime tabii tutulacağı söylenmişti. Ekip söylediğine takılıyor/sadık kalıyor. Belki tekrara düşmemek için belki ticari sebeplerle sınıfta kalma,mezun olduktan sonra aynı ortamda bulunma bahanelerini kullanmıyor. Ve biz de böylece Joel McHale‘nin canlandırdığı Jeff Winger karakterinin 4. sezondan sonra dizide olmayacağını öğreniyoruz.Tabii aynı mantıkla tüm karakterlere yol gözükebilir. Ki böyle bir ihtimal söz konusu. Yeni bir ekip oluşturularak diziye devam edilebilir. Ama Community, yine Community olur mu bilinmez. Skins mantığı Amerikan dizilerine sıçrıyor sanırım.Okulda başlayan dizilerin mezarda bitmediği (bkz. One Tree Hill) ve 4. sezondan sonrasını göremeyip keyfimizin eksik kaldığı yeni bir dönem başlıyor olabilir.

Alison Brie‘ın canlandırdığı Annie

Abed

Danny Pudi‘nin canlandırdığı Abed

Gillian Jacobs'un canlandırdığı Britta

Gillian Jacobs‘un canlandırdığı Britta

Yvette Nicole Brown'un canlandırdığı Shirley

Yvette Nicole Brown‘un canlandırdığı Shirley

Donald Glover'ın canlandırdığı Troy 22 Eylülde tekrar bizlerle.

Donald Glover‘ın canlandırdığı Troy 22 Eylülde tekrar bizlerle.

Ekip değişmeden, bu diziyi hala izlemeyenler ve izlemeyi düşünenler için de 1. sezon dvd tanıtımını şuraya konduruyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=MatqMog7-MM