AMC Networks’ün yazar-yapımcı Peter Ocko’nun (Lodge 49, Black Sails), giderek daha tehlikeli hale gelen Dünya’daki yaşamı korumanın anahtarlarını tutabilecek Ay’daki ütopik bir koloniye odaklandığı Moonhaven adlı diziye 6 bölümlük onay verdiği ile ilgili haberi Mayıs ayında almıştık.

Gelecek yıl AMC ve AMC+’da yayınlanacak dizinin açıklanan ilk oyuncuları Dominic Monaghan (Lord of The Rings, Lost) ve Ayelet Zurer (Losing Alice, Munich, Angels & Demons, Man of Steel) oldu.

Dizi, günümüzden 100 yıl sonra, kendisini bir suçla itham edilir bulan ve Moonhaven’de mahsur kalan bir ay kargo pilotu ve kaçakçı Bella Sway’i takip ediyor. Moonhaven, Dünya’daki uygarlığı yakında sona erdirecek sorunlara çözümler bulmak için Ay’da inşa edilen yaklaşık 1300 km² bir Cennet Bahçesi üzerine kurulu ütopik bir topluluktur. Bella, Moonhaven’ın mucizelerinden sorumlu yapay zekanın kontrolünü ele geçirmek için bir komplonun içine çekilir ve Dünya’nın son umudunu yok etmek isteyenleri durdurmak için dedektif Paul Serno birlikte çalışır.

Monaghan, dedektif Paul Serno’yu, Zurer, Moonhaven’ın siyasi lideri Maite Voss’u canlandıracak.

Ocko, Moonhaven’ın senaristi ve yürütücü ve yönetici yapımcısı. Deb Spera da yürütücü yapımcılık yapacak.