Don Cheadle (Avengers: Infinity War, Black Monday), Emily Mortimer (Mary Poppins Returns, Doll & Em) ve Helena Howard (Madeline’s Madeline, The Wilds), Don’t Look Deeper adlı bilim kurgu dizisinin başrol oyuncuları oldular.

Don’t Look Deeper, Kaliforniya’nın Merced şehrinde, kendisiyle ilgili bir şeylerin çok da doğru olmadığı hissinden kurtulamayan lise son sınıfta okuyan bir kızı merkezine alan bir dizi. Ve bu kızın hissettiği o şey, insan olmadığı. Bizden biri değil bu kız. Gerçekte ne olduğunun, nereden geldiğinin arayışına girmesiyle aniden yaşamını tehlikeye sokan bir dizi olayı harekete geçirir.

Jeffrey Lieber (Lost, NCIS: New Orleans), dizinin yazarlığını, dizi sorumluluğu ve yönetici yapımcılığını, Catherine Hardwicke (Twilight, Red Riding Hood), dizinin yönetmenliğini ve yönetici yapımcılığını üstleniyor. Charlie McDonnell, dizinin bir diğer yazarı.

Doug Liman’ın (Suits) yapım şirketi 30 Ninjas ve New Form, dizinin ortak yapımcıları.

Dizi Quibi (quick bites’ın kısa hali) isimli platformda yayınlanacak. Quibi, ilk olarak 2018’in Ağustos ayında Jeffrey Katzenberg ve Meg Whitman tarafından duyuruldu. Platform, akıllı telefonlar için tasarlanan orijinal, kısa biçimli içerikler konusunda uzmanlaşacağını açıkladı. Katzenberg ve Whitman, fikri mobil tabanlı bir Netflix olarak sattılar. Yatırımcıları arasında Disney, NBCUniversal, Sony, Viacom, WarnerMedia gibi önemli şirketler var. Yatırımcılarından 1 milyar dolarlık bir fon toplandı.

Steven Spielberg, Guillermo del Toro, Steven Soderbergh, Sam Raimi, Antoine Fuqua, Jason Blum gibi önemli isimlerin projeleri konuşulmaya başlandı bile. Bu senenin başlarında gelen, Naomi Watts’lı Wolves and Villagers adlı dizinin haberini şurada paylaşmıştık. Anna Kendrick, Chrissy Teigen, Idris Elba Laurence Fishburne gibi isimlerin dizi ve film projeleri ile ilgili haberler yakın zamanda gelmişti.

Platformdaki her dizi iki-dört saat uzunluğunda olacak Her biri 10 dakikadan uzun olmayacak bölümlerden oluşacak. Quibi’nin 6 Nisan 2020’de başlaması planlanıyor.

Kaynak