Helena Bonham-Carter (“The Crown”) ve Greg Davies (“The Inbetweeners”), Mizzi Meyer‘in yaratıcısı olduğu Alman komedisi Der Tatortreiniger (Crime Scene Cleaner) uyarlaması olan BBC dizisi The Cleaner’ın başrol oyuncuları oldular.

Davies tarafından yazılan The Cleaner, çok özel bir çalışma alanına sahip, devlet onaylı bir temizlik teknisyeni olan Paul “Wicky” Wickstead’i (Davies) merkezine alıyor. Kendisi herhangi bir ölüm izinin ortadan kaldırılmasından sorumlu bir olay yeri temizleyicisi.

6 bölümlük dizinin kadrosunda David Mitchell (“Peep Show”), Stephanie Cole (“Still Open All Hours”), Donald Sumpter (“Game Of Thrones”), Shobu Kapoor (“Four Weddings And A Funeral”), Ruth Madeley (“Years And Years”), Layton Williams (“Everybody’s Talking About Jamie” musical), Zita Sattar (“Casualty”), Georgie Glen (“The Crown”), Bill Skinner (“Ted Lasso”) ve Esmonde Cole (“Still So Awkward”) yer alacak.

Studio Hamburg U.K. dizinin yapımcılığını üstlendi. Studio Hamburg U.K.’den Vivien Muller-Rommel, dizinin yönetici yapımcısı, Sam Ward ise yapımcısı olacak. Tom Marshall, dizinin yönetmeni.

Çekimleri başlayan dizi bu yılın ilerleyen günlerinde ekrana gelecek.

Kaynak