HBO Max ve J.J. Abrams’ın Bad Robot’u ile yeni bir Constantine dizisi yolda.

Senaryoyu yazmak için İngiliz romancı Guy Bolton, projeye dahil oldu. Dizinin karakterin daha genç bir versiyonunu takip edeceği ve dini olanlardan ziyade çizgi romanların korku unsurlarına daha fazla odaklanacağı söyleniyor. Başrol oyuncusu için arayış devam ediyor. Karakter için Riz Ahmed tipinde BIPOC bir oyuncu aradıkları yönünde dedikodular var. Dizi, geçen sene Nisan ayında haberini aldığımız, HBO Max’te geliştirilmekte olan Justice League Dark dizisine bağlantılı olacak.

Bad Robot ve HBO Max temsilcileri yorum yapmaktan kaçındılar.

Alan MooreRick VeitchSteve Bissette ve John Totleben tarafından yaratılan karakter ilk olarak 1985 yılında The Saga of Swamp Thing’de okuyucuların karşısına çıktı. 1988’den beri Hellraiser serisine liderlik ediyor. John Constantine, DC Comics’in en popüler karakterlerinden biridir. Doğaüstü güçlere sahip oldukça güçlü bir büyücü ve dedektiftir. Ancak bütün bu güçlerine rağmen büyüye nadiren başvurur ve işi daha çok keskin zekası ve hilekarlığı ile çözmeye çalışır. Sonsuz alaycılığı, acımasız kurnazlığı, sürekli sigara içmesi, üzerindeki trençkotu ve hırpani görünümüyle  tanınır, ancak aynı zamanda hayatında iyilikler yapmak için yürekten arzu duyan tutkulu insancıl birisidir. Karakter için görsel olarak müzisyen Sting‘ten ilham alınmıştır.

Karakter sinema ve televizyonda 2 kez kanlı canlı karşımıza çıktı. İlk olarak 2005 yapımı Constantine filminde Keanu Reeves, John Constantine olarak karşımıza çıktı. 2014-2015 arasında NBC’de tek sezon olarak yayınlanan Constantine dizisinde Matt Ryan karaktere hayat verdi. 2015 yılında CW dizisi Arrow’un 4. sezon 5. bölümünde yine Matt Ryan ile karşımıza çıkan karakter, 2017’de bir diğer CW dizisi DC’s Legends of Tomorrow’un 3. sezon 9. bölümünde diziye katıldı ve 30 bölümdür düzenli olarak karşımıza çıkıyor.

Constantine, DC Universe’den gelen Titans ve Doom Patrol, John Cena’nın başrolünde olacağı yeni Suicide Squad filminin uzantısı Peacemaker, Green Lantern, Strange Adventures ve Gotham City Polis Departmanı hakkında, Robert Pattinson’ın The Batman filmiyle bağlantılı olacak bir diğer dizi ile birlikte HBO Max’in gittikçe büyüyen DC projeleri listesine girmiş oldu.

Kaynak