Ocak ayında Robert Pattinson’ın başrolünde olduğu The Batman filminin çekimlerine başlayan ama salgın nedeniyle çekimlere ara vermek zorunda kalan Matt Reeves’in (Felicity, Tales from the Loop), geçenlerde Warner Bros. Television Group ile bir anlaşma imzaladığının haberini almıştık. Kendi yapım şirketi 6th & Idaho ile birlikte HBO Max de dahil olmak üzere Warner’ın tüm platformlarına programlar yapacağını öğrenmiştik. İmzadan 4 gün sonra ilk dizi haberi geldi.

Matt Reeves, HBO Max’e, Boardwalk Empire, Vinly gibi dizilerinin yaratıcısı, The Sopranos’un yazarlarından Terence Winter ve The Batman filminin yapımcısı Dylan Clark ile birlikte, The Batman filmi ile aynı evrende geçecek, filmin uzantısı olacak ve GCPD’yi (Gotham City Polis Departmanı) merkezine alacak bir dizi yapacak. Adı şimdilik belli olmayan dizi, filmde anlatılacak Gotham City’deki yozlaşma ve bozulma anatomisinin incelemesini temel alarak birden fazla platformda yeni bir Batman evreni başlatacak. Dizi, filmde kurulan dünyayı genişletmek ve Gotham’ın sayısız çekici ve karmaşık karakterini daha da iyi keşfetmek için eşi görülmemiş bir fırsat sunacak.

Matt Reeves kabaca, “bu, sadece filmde oluşturduğum dünyanın vizyonunu genişletmek için değil, aynı zamanda yalnızca uzun biçimli bir formatın sağlayabileceği derinlik ve ayrıntılarla keşfetmek için inanılmaz bir fırsat. Suç ve yolsuzluk dünyaları hakkında çok içten ve güçlü bir şekilde yazan muazzam yetenekli Terence Winter ile çalışmak tam anlamıyla bir rüya” demiş.

Bu dizi Gotham polis departmanı ile ilgili 2. dizi olacak. Fox, 2014-2019 yılları arasında, Gotham adlı dizide, 5 sezon ve 100 bölüm boyunca, Batman öncesi Gotham’ın ve komiser James Gordon’ın hikayesini, evrenin ana karakterleriyle seyirciye anlatmıştı.

Robert Pattinson‘ın Bruce Wayne/Batman’i canlandıracağı filmin Ekim 2021’de vizyona girmesi planlanıyor. Filmde Zoe Kravitz, Selina Kyle/Catwoman; Paul Dano, Edward Nashton/Riddler; Jeffrey Wright, Komiser James Gordon; Andy Serkis, Alfred Pennyworth; Colin Farrell, Oswald Cobblepot/The Penguin, John Turturro, Carmine Falcone karakterlerini canlandıracak. Bu karakterleri ve canlandıracak oyuncuları dizide görüp göremeyeceğimiz şimdilik belli değil. GCPD’yi merkezine alan bir dizi olması James Gordon’ı (James Wright) görme ihtimalini sanki doğuruyor. Tabii ABC’nin Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D. dizisinde hiçbir ana süper kahramanı göremediğimizi unutmamak lazım :)

Kaynak