Geçen sene Ekim ayında Greg Berlanti’nin HBO Max için Green Lantern dizisi üzerinde çalışmalara başladığının haberini almıştık. Yaklaşık 1 sene sonra HBO Max, diziye 10 bölümlük resmi dizi onayını verdi.

Seth Grahame-Smith (The Lego Batman Movie) ve Arrow’un ortak yaratıcısı ve Berlanti ile birlikte 2011’deki Green Lantern filmini yazan Marc Guggenheim, dizinin senaryosunu yazacaklar. Grahame-Smith, aynı zamanda dizinin yürütücü yapımcısı olacak.

HBO Max, DC, Berlanti Productions ve Warner Bros. Television’dan, onlarca yıla ve galaksilere yayılan bir efsane olan ikonik çizgi roman serisinin cesur bir uyarlaması geliyor. Green Lantern, Guy Gardner, Jessica Cruz, Simon Baz ve çizgi romanlara sadık, gey bir adam olan Dünya’nın ilk Yeşil Feneri Alan Scott da dahil olmak üzere çok sayıda fenerin maceralarını anlatacak. Dizi, aynı zamanda Sinestro ve Kilowog gibi hayranların favorilerini de içerecek ve Green Lantern Corps’tan yeni kahramanları tanıtacak.

Sinestro ve Kilowog uzaylıyken, kahramanların geri kalanı dünyalıdırlar.

İlk Green Lantern karakteri Alan Scott, 1940 yılında, çizgi romanların altın çağında Martin Nodell tarafından yaratıldı ve genellikle sihirli yüzüğünün yardımıyla, önce Capitol City, sonradan Gotham City’de suçlarla savaştı.

Guy Gardner, kavgacı kişiliği ve kase kesim saç modeliyle 80’li yıllarda ortaya çıktı.

Daha yeni karakterler olan Jessica Cruz ve Simon Baz, GLC’nin ilk Latin ve Müslüman üyesi olarak saflara biraz çeşitlilik getirdi.

2011’deki filmde Mark Strong’un canlandırdığı Sinestro, gücünü kötüye kullandığı için onursuz bir şekilde görevden alınan eski bir GLC üyesidir. Hal Jordan’ın baş düşmanı ve Sinestro Birliği’nin kurucusudur.

Kaynak