2) V-Wars

Jonathan Maberry‘nin kaleme aldığı çizgi roman serisinden esinlenilerek hazırlandı. Bilim kurgu-korku-gerilim türlerindeki dizinin bölümleri 5 Aralık’ta Netflix’te yayınlandı. Sezonu 10 bölümden oluşuyor, henüz devamıyla ilgili resmi bir haber gelmedi.

Kadrosunda Ian Somerhalder, Adrian Holmes, Jacky Lai, Kyle Breitkopf, Peter Outerbridge, Kimberly-Sue Murray, Sydney Meyer, Kandyse McClure ve Laura Vandervoort gibi isimler yer alıyor.

Dr. Luther Swann ve en yakın arkadaşı Michael Fayne’in de dahil olduğu ufak bir grup buzullarda araştırma yaptıkları sırada iklim değişikliği ile eski bir virüsün kombinasyonunun sebep olduğu ölümcül bir salgına maruz kalırlar.

Bu salgından Luther etkilenmese de hayatta kalan Fayne’in vücudunda çeşitli değişiklikler kendisini gösterir. Vampir olmaya doğru evrilen Fayne’in varlığı salgının büyümesini istemeyen hükümet için kriz haline gelir. Fayne’in “Blood” ismiyle kendi grubunu kurarak peşine düşenlerle savaşmaya hazırlanması durumu daha da karmaşık hale getirir.

Luther da kendisini bu karmaşanın ortasında bulur ve vampirler ile insanlık arasındaki muhtemel bir savaşı engellemek için çabalamaya başlar.

V-Wars’un sezonunun henüz yarısını tamamladım ve devam ediyorum/edeceğim. Ian Somerhalder bu sefer hiçbir şeyi umursamayan bir vampiri değil de insanlığın iyiliği için çalışan birisini oynuyor diye özetlesem olur aslında.

Dizide bir şeyler oluyor, haklarını yemeyeyim. Baktığımızda fena şeyler de olmuyor ama sezonun ilk yarısında olanları önemseyemedim desem yalan olmaz. Çünkü türün bilmem kaç dizisi/filmini düşünürsek klasik olmanın ötesine geçtiklerini söyleyemem. Bunun yerine The Vampire Diaries’den sahneler izlemek daha mantıklı bile geldi.

Belki vampir-insan savaşına doyduğumdandır, belki The Vampire Diaries etkisidir. Tam da emin değilim aslında, o nedenle ikinci yarısında umarım açılır diye düşünüyorum. Dizinin kurduğu vampir dünyası The Strain’e daha yakın gibi geliyor ki ben o diziyi tamamlayamamıştım.

V-Wars’ta durum benim için böyle.