Two and a Half Men‘in akıbetinin ne olacağı hala bir soru işareti. Bildiğiniz gibi Charlie Sheen‘in diziden kovulmasından sonra dizinin sekizinci sezonu yarıda kalmış ve devam edip etmeyeceğini hakkında spekülasyonlar başlamıştı.

Asıl haberimize geçmeden önce olayların gelişimini bir kere daha hatırlayalım isterseniz. İlk olarak Charlie Sheen’in özel hayatına ait bazı detayların amerika basınında yer almasından sonra (uyuşturucu kullanımı, alkol bağımlılığı, partilerde gününü gün etmesi vs. gibi!) kendisinin durumu ciddi ciddi tartışma konusu haline gelmişti. Daha sonra dizinin yaratıcısı Chuck Lorre‘un iddialarına göre, bütün bunlara Charlie Sheen’in dizi setlerine vaktinde gelmemesi, sorumsuz davranışları vs. gibi şeyler eklenince de Charlie Sheen ile Chuck Lorre ve dizinin yayınlayıcısı olan kanal “CBS” arasındaki ipler neredeyse kopma noktasına gelmişti. Chuck Lorre ve CBS cephesinde bütün bunlar olurken (diziyi yapım şirketi Warner Bros. da buna dahil olmak üzere), Charlie Sheen cephesinde ise olaylar biraz daha farklı gelişmekteydi. Charlie Sheen uyuşturucu kullanımından dolayı rehabilitasyon merkezine düzenli olarak gittiğini ve gerekli tedaviyi gördükten sonra artık “temiz” olduğunu ve dizinin çekimlerine tekrar dönmeye hazır olduğunu açıklamıştı. Bu açıklamasından sonra yaptığı başka bir açıklama da – ki asıl iplerin koptuğu nokta burası – kararlaştırıldığı vakitte dizi setine gittiğini ama dizi setinde kendisinden başka hiç kimseyi göremediğini söyleyerek Chuck Lorre’u suçlayan açıklamalarda bulundu. Daha sonra Charlie Sheen bu eleştirileri iyice abartıp Chuck Lorre’a hakaret etmeye başlayınca, kendisinin bu davranışları ve sık sık başına bela olan uyuşturucu ve alkol problemi dolayısıyla Chuck Lorre, CBS ve Warner Bros.’un ortak kararıyla kendisi diziden çıkarıldı.

Bu olayın hemen ardından Charlie Sheen bir twitter hesabı açıp :) eleştirilerine oradan devam etmeye başladı. Bu haksız kovulma olayı sonucunda Charlie Sheen Warner Bros.’a 100 milyon dolarlık bir tazminat davası açtı. Chuck Lorre için “dizideki komedi unsurunu asıl ben oluşturuyorum, o da kim oluyor ki beni diziden kovmaya cüret edebiliyor” diyerek eleştirilerinin dozunu iyice arttırdı. Bütün bu olaylar olurken dizinin akıbetinin ne olacağı da iyice merak konusuydu. Acaba Charlie Sheen’in yerine geçecek aktör, dizinin reytinglerini ve başarısını devam ettirebilir miydi. Hatta bir ara o kadar çaresiz kalındı ki Charlie Sheen’in tekrar diziye geri dönebileceğinden bahsedildi.

Chalie Sheen, Hugh Grant

Bu olaylar ve spekülasyonlardan sonra Chicago Tribune gazetesi deadline.com internet sitesine dayandırdığı haberinde, CBS televizyonun Charlie Sheen’in yerine geçmesi için “Hugh Grant” ile görüştüğü haberini verdi. Bu görüşmede Hugh Grant ile neredeyse anlaşma sağlandığı ama taraflar imza aşamasına geldiğinde Hugh Grant’in 24 bölüm sürecek bir dizi projesinde çok yorulacağını ve böyle bir projenin kendisinin oldukça vaktini alacağı gerekçesiyle diziye dahil olmaktan son anda vazgeçtiği açıklandı. Hatta CBS televizyonun bir yetkilisi Hugh Grant’in diziye dahil olması durumunda dizinin 3-4 sezon daha rahatlıkla devam edebileceğini belirtti. Ama Hugh Grant’in bu son hamlesinden sonra dizinin geleceği üzerine soru işaretleri bir kez daha havada uçuşmaya başladı.Dizinin sadık bir izleyicisi olarak (ki gelmiş geçmiş en iyi 3 komediden biri olduğunu düşünürüm!), Charlie Sheen’in yerine başka birinin yerleştirilmesi fikri açıkçası pek hoşuma giden bir şey değil. Hugh Grant gibi birini bir komedi dizisinde görmek keyifli olabilir ama Two and a Half Men’de değil. Görüşüm o dur ki; dizi ya iptal edilmelidir (ne kadar çok seversek sevelim) ya da Charlie Sheen diziye geri dönmelidir. Benzer bir olayı Coupling dizisinde yaşamış 4. sezonun başında Jeff’in diziden ayrılmasından sonra, dizinin eski tadı tuzu kalmamış, nitekim 4. sezonun sonunda da bitmişti.Umarız ki dizi şu ana kadar göstermiş olduğu performansı bir şekilde devam ettirmenin yolunu bulur, yok eğer bulamazsa da dizi tarihinin altın sayfalarında yerini alır !