İçki Kanunsuz Olduğunda, Kanunsuzlar Kral Olur.

İçki Kanunsuz Olduğunda,

Kanunsuzlar Kral Olur.

En gözde dizi kanallarımızdan HBO, kanalın kültlerinden The Sopranos‘un yazarı Terence Winter ve Oscar’lı film yönetmeni Martin Scorsese birlikteliğinden doğan Boardwalk Empire, izleyiciyi 1920’nin Atlantic City’sine götüren, son dönemin en başarılı dönem dizilerinden biri. Henüz keşfetmediyseniz çok yakında çıkacak olan DVD setiyle bu eksikliği giderebilirsiniz.

Geçtiğimiz hafta sahiplerini bulan 69. Altın Küre’lerden En İyi Drama Dizisi dahil 3’üne aday olan, önceki sene bu kategoride halihazırda zafere ulaşan ve geçtiğimiz yılın en iyi dizilerinden sayılan Boardwalk Empire’ın başrolünde de yine ödüllü bir isim, Steve Buscemi yer alıyor. Dizinin önümüzdeki günlerde raflarda kendine yer bulacak olan ilk sezon DVD seti ise 5 diskten oluşmakta. Sette, 12 bölümlük ilk sezonun tüm bölümlerinin yanında yapım belgeseli, sesli yorumlarla izleme seçeneği gibi ekstralar da mevcut.

Dostuna Güvenme

Dostuna Güvenme

Ayrıca dizi aslında bir kitap uyarlaması. Nelson Johnson‘ın kaleme aldığı “Boardwalk Empire: The Birth, High Times, And Corruption Of Atlantic City” adlı kitabı da ülkemizde “Rıhtım İmparatorluğu: Atlantic City’nin Doğuşu, Yükselişi Ve Çöküşü” adlı çevirisiyle Artemis Yayınları‘ndan geçtiğimiz aylarda satışa sunuldu. 353 sayfalık kitap, dizinin yazarı Terence Winter’ın önsözünü de içeriyor. Diziyi sevenlere ya da görsel eserden önce kaynak materyali okumayı tercih edenlere Boardwalk Empire ile tanışmak için güzel bir fırsat bu da.Dizinin 2. sezonu hem HBO’da hem de diziyi ülkemizde yayınlayan DiziMAX kanalında sona ermiş durumda ve takipçileri, 3. sezon yeni bölümleri için önümüzdeki yayın dönemini beklemek durumundalar. Artık o güne kadar DVD ya da kitap ile oyalanabilirsiniz belki?