The Handmaid’s Tale’in Emmy ödüllü oyuncusu Elisabeth Moss, kötü şöhretli katil Candy Montgomery ve kurbanı Betty Gore’un gerçek hikayesine dayanan mini dizinin başrol oyuncusu oldu.

Candy adlı dizinin yayınlanacağı kanal şimdilik belli değil. Dizi, Universal Content Productions (UCP) tarafından geliştirildi. Stüdyo diziyi kablolu kanallara ya da dijital yayın yapan servislerden birine satmayı planlıyor.

Candy’nin hikayesi 1980’de Teksas’ta geçiyor. Candy Montgomery (Moss), her şeye sahip bir kadındı. İyi bir işi olan sevgi dolu bir koca, bir kızı ve bir oğlu, yeni banliyölerin birinde güzel bir ev. Dizi, bütün bunlara sahipken kiliseden arkadaşını bir balta ile neden öldürdüğünün sorusunu sorup, cevabını arayacak.

Emmy adaylığı olan Robin Veith (Mad Men, The Act, The Expanse), pilot bölümün senaryosunu yazdı. Veith, Nick Antosca (The Act), Moss ve Lindsey McManus ile birlikte dizinin yönetici yapımcısı.

Moss, “bir süredir bir anti-kahramanı oynamak ve Mad Men’den sonra yeniden Robin ile çalışmak istiyordum. Bu yüzden bana, cinayetten kurtulmaya çalışan Teksaslı bir ev kadınını oynamak isteyip istemediğimi sorduğunda, nereyi imzalıyorum dedim. Ayrıca The Act üzerindeki inanılmaz çalışmasının ardından Nick ile çalışma fırsatı, lezzetli bir tatlı alıp üste 100 kiraz koymak gibi bir şeydi” demiş.

Kaynak