(soldan sağa) Emmy Rossum (Shameless), Julianna Margulies (The Good Wife),

January Jones (Mad Men), Kyra Sedgwick (The Closer)

Claire Danes (Homeland), Mireille Enos (The Killing)

1 Haziran 2011-31 Mayıs 2012 arasında yayınlanan diziler için geçerli olacak olan 64. Emmy Ödülleri‘nin adayları 19 Temmuz’da belli olacak. (Adaylık sürecinin nasıl işlediğini daha önce şu yazıda ele almıştık.) 19 Temmuz’da açıklanacak olan listede, görme ihtimalimizin yüksek olduğu, ön planda olan isimler var elbette.İşte, The Hollywood Reporter, 2011-2012 sezonunda, rol aldıkları dizilerde canlandırdıkları karakterler ile Emmy’e aday olma ihtimali yüksek olan hanımların altısını, bir masanın etrafına toplamış ve hoş bir masabaşı röportajı yapmış. Bu da yetmemiş, fotoğraf sanatçısı Joe Pugliese, hanımlarımızı birbirinden alımlı halleriyle fotoğraflamış. Eh bize de bu kareleri sizlerle paylaşmak düştü elbette.

Röportajdan bir sahne (soldan sağa : Julianna Margulies, Emmy Rossum, Mireille Enos)

Öncelikle, kahramanlarımızı hatırlayalım :* Julianna Margulies : 45 yaşındaki aktris, CBS’in The Good Wife dizisinde, Alicia Florrick rolüyle karşımızdaydı bu sezon.* Emmy Rossum : 25 yaşındaki aktris, Showtime’ın Shameless‘ında, Fiona Gallagher rolüyle karşımızdaydı bu sezon.* Claire Danes : 33 yaşındaki aktris, Showtime’ın Homeland‘inde, Carrie Mathison rolüyle karşımızdaydı bu sezon.* January Jones : 34 yaşındaki aktris, AMC’nin Mad Men‘inde, Betty Francis rolüyle karşımızdaydı bu sezon.* Mireille Enos : 36 yaşındaki aktris, AMC’nin The Killing‘inde, Sarah Linden rolüyle karşımızdaydi bu sezon.* Kyra Sedgwick : 46 yaşındaki aktris, TNT’nin The Closer‘ında, Brenda Leigh Johnson rolüyle ile karşımızdaydı bu sezon.

İşte özel fotoğraf çekimlerinden kareler eşliğinde, röportajdan birkaç alntı :

Mireille Enos diyor ki : “Artık bir anne olduğuna göre çalışma hayatında nasıl bir değişiklik oldu?” diye soruyorlar bana. Buna nasıl bir yanıt vereceğimi bilmiyorum, çünkü her şey iç içe geçmiş durumda. Sabah 4’te meme verirken elde senaryo! Şansıma, canlandırdığım karakter Sarah, çok konuşan biri değil.

Emmy Rossum diyor ki : Shameless’ta çok fazla koreografi var — mutfak, tencereler ve tavalar, çocuklar, şunlar, bunlar. Bu yüzden de elinde senaryo ile gezmemek iyi oluyor.

(The Closer sona erdiği için) Kyra Sedgwick gelecek projeleri ile ilgili diyor ki : Gerçekten de daha fazla film çekmek istiyorum. Başka karakterleri, daha kısa süreliğine canlandırmak isterim. Ama televizyon tecrübesi muhteşemdi; bir karakteri derinlemesine işlememi ve onunla büyümemi sağladı.

Claire Danes, televizyona dönüşü hakkında diyor ki : Homeland’e başlamadan önce, sürekli bir dizide yer almayalı kim bilir ne kadar zaman olmuştu. 14-15 yaşlarındayken My So-Called Life‘ta oynardım. Homeland o kadar yoğun ki. Sunmanız gereken materyalin hacmi ezici.

January Jones diyor ki : Mad Men başladığında, benim karakterimin bir dolu monoloğu vardı. Çünkü terapiye gidiyordu ve terapisti hiç konuşmazdı. Bu konuda hiç idmanlı değildim. O yüzden, kendi kendimi konuşurken kaydetttim. Sonra da bu kayıtları uyurken dinledim. Konuştuklarımın, kötü bir şarkı gibi aklıma takılacaklarını umuyordum. İşe de yaradı!

Julianna Margulies diyor ki : Sürekli dizi çekmek, hiç durmayan bir tren gibi.

The Killing’in yoğun çalışma saatlerine dar Mireille Enos diyor ki : Çok şanslıyız. Ama hayatınızı asla planlayamıyorsunuz.

Shameless seti üzerine, Emmy Rossum diyor ki : Sette, senaryoya izin verilmiyor. Bir diyaloğun her satırını bilmiyorsan, o sete adım atamazsın.

Kyra Sedgwick, The Closer’da 7 sezon başrolde yeraldı. 2010’da da En İyi Kadın Oyuncu Emmy’sini aldı. Dizi, 7. sezonuyla Ağustos’ta sona erecek.

Claire Danes çıplaklık üzerine diyor ki : Soyunmaya bayılmıyorum; ama aynı zamanda nazlı ve aşırı namuslu geçinen biri olma fikrini de sevmiyorum.

January Jones hamile kalınca, Betty’nin şişmanlaması hakkında diyor ki : Bu fikri sevdim. Saklamaya çalışmak istemedim, yoksa garip ve komik kaçacaktı.

Julianna Margulies diyor ki : Benden aktörlük konusunda öğüt isteyenlere “Doğru eşi seçin” diyorum. Günüm ne kadar zor geçerse geçsin, güvende olacağımı bildiğim evime dönmek için can atıyorum. Tüm bunlar sırasında elinizi tutup, size destek olacak doğru insana ihtiyacınız var.

Bu fotoğraf çekimlerinden önce sanatçılarla yapılan 48 dakikalık röportajı şuradan izleyebilirsiniz. Bu röportaj ve fotoğraf çekimleri sırasında yakalanan kamera arkası görüntüler ise aşağıda.