Epix’in yeni komedi drama dizisi Bridge and Tunnel, 24 Ocak 2021 tarihinde başladı. Yaklaşık yarım saatlik altı bölümden oluşacak olan sezon, 28 Şubat 2021 tarihinde sona erecek.

Edward Burns, dizinin senaristi, yönetmeni ve yapımcılarından biri konumunda. Aaron Lubin ve Lori Keith Douglas, ona yapımcı koltuğunda eşlik eden isimler.

Lise yıllarından yakın arkadaş olan ve kolejden yeni mezun olmuş bir grup genci merkezine alıyor dizimiz. Kimisi üniversite hayalinde kimisi de hayallerindeki işin peşinde. Yetişkin hayatlarına ilk adımlarını atmak üzere olan gençlerimiz memleketleri olan Long Island’da belki de son kez hep bir arada oldukları günleri yaşıyorlar. Hikayeyi 1980 yılı yazında gençlerimizin aylar sonra yeniden bir araya geldikleri iki gün ile açıyoruz ve sonrasında olaylar gelişiyor.

Dizinin oyuncu kadrosunda Caitlin Stasey (Reign, Please Like Me), Isabella Farrell, Brian Muller, Gigi Zumbado, Sam Vartholomeos ve Jan Luis Castellanos (Don’t Look Deeper, 13 Reasons Why) gibi isimler bulunuyor.

*Stasey, ünlü bir moda tasarımcısı olma hayaliyle Manhattan’a taşınan Jill karakterine hayat veriyor. Atılgan ve kendinden emin bir genç kadın olan Jill’in korkusu ise bir ayrılıp bir barıştığı bir ilişkisinin olduğu ve son olarak 6 ay önce ayrıldığı Jimmy’nin onu Manhattan’dan ayrılmaya zorlayabilecek olması. Bu sebeple onunla olan ilişkisinde net sınırlar çizmeye çalışıyor ileride zarar görmemek adına.

*Vartholomeos, Jimmy karakterini canlandırıyor. Jimmy, 22 yaşında, çekici, hassas bir genç adam. Tarzını yeni keşfetmeye başlamış olan, kendini adamış, tutkulu bir fotoğrafçı kendisi. Mezuniyetten sonra yaz dönemi için memleketi Long Island’a dönen Jimmy, hala aşık olduğu eski kız arkadaşı Jill ile bir arayı kapama gecesi geçirdikten sonra aşkı yeniden alevleniyor. Jimmy’nin Alaska’da National Geographic bünyesinde bir fotoğrafçılık işi teklifini aldığını ve birkaç hafta içinde bu iş için evden ayrılacağını da belirtelim.

*Zumbado, tatlı, çekingen ve çalışkan bir genç kız olan Tammy karakteriyle karşımıza çıkıyor. Lisede mezuniyet töreni konuşmacısı olan Tammy, kısa bir süre önce Columbia Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne kabul edilmiştir. Yaz dönemini kasabanın lokantasında garson olarak çalışmak suretiyle geçiren Tammy, Mikey’ye aşıktır uzun bir süredir ama bu yolda adım atacak bir cesareti yoktur.

*Castellanos’u kendini sık sık arzulanan bir nesne konumunda bulan çekici bir genç olan Mikey karakteriyle izliyoruz. Mikey, ailesini sakin tutmak ve onlara uyum sağlamak amacıyla muhasebe alanında bir üniversite diploması almış. Tammy’nin yardımıyla bir sanatçı olarak tutkusunu keşfetme fırsatı bulan Mikey, sanatta bir geleceği olup olmadığını keşfetmek için daha güvenli yoldan vazgeçme fikri ile karşı karşıya kalacaktır.

*Farrell, vahşi, sert, üniversite terk ve sonsuza dek bir parti kızı olacakmış gibi yaşayan Stacey karakterine hayat veriyor. Kısa bir süre önce kendisinden yaşça büyük erkek arkadaşının Manhattan’daki dairesine taşınan Stacey, Long Island’daki eski erkek arkadaşlarından biri olan Mikey ile yeniden bağlantı kurduğunda kendisini yeniden Long Island’a çekilirken bulacak.

*Muller, grubun herkesçe sevilen, şakacı ve tatlı üyesi Pags karakterini canlandırıyor. Pags’in hayali hukuk fakültesine gitmek ve müzik sektöründe çalışan başarılı bir avukat olmak. Başta Columbia olmak üzere başvurduğu üniversitelerden henüz haber gelmemiş olması ise onu endişelendirmekte. O da Tammy’den hoşlanıyor ama aradığı karşılığı bulamıyor.

*Burns’ün de dizide rol aldığını belirtmeden geçmeyelim. Bir zamanlar bir fotoğrafçı olmayı hayal eden, şimdilerde ise boyacı olarak çalışan Artie isimli bir adama hayat veriyor dizide Burns. Artie, oğlu Jimmy’nin sanatsal hayallerini destekliyor ve onun bir hata yapıp elde ettiği iş teklifini kaybetmesini istemiyor.

*Rebecca Gibel, Jimmy’nin annesi Kitty karakteriyle karşımıza çıkıyor. Erica Hernandez ise Jimmy’nin kız kardeşi Jeanie karakterini canlandırıyor.

Dizinin yayınlanan ilk bölümünü izledim ve gayet keyifli geçtiğini söyleyebilirim. Epix’in geçmiş işlerine şöyle bir bakınca Epix dizisi gibi durmadığını söylemek mümkün dizinin. Kanalın kabuk değiştirmek gibi bir niyeti varsa ve bu planını bu diziyle birlikte uygulamaya koyduysa ne mutlu bize diye düşünüyorum. İzlemeye niyeti olanlara da iyi seyirler diliyorum.