6 Nisan’da başladığı yayın hayatını halen devam ettiren dijital platform Quibi, Ağustos ayında ekranı “The Fugitive” dizisiyle de buluşturdu.

Aksiyon gerilim türündeki drama dizisini Nick Santora hazırladı. Aynı isimli 1963 yapımı TV dizisi ve 1993 yapımı filmin uyarlaması olarak hazırlanan The Fugitive’in sezonu 14 bölümden oluşuyor. Stephen Hopkins‘in yönettiği bölümlerin süresi 6-9 dakika arasında.

Kadroda Boyd Holbrook, Kiefer Sutherland, Natalie Martinez, Tiya Sircar, Brian Geraghty, Genesis Rodriguez, Daniel David Stewart gibi isimler yer alıyor.

Konusu:

Los Angeles’taki bir metro istasyonundayken binmek üzere olduğu metroda patlama olduğunda Mike Ferro’nun hayatı bir anda alt üst oluverir. Bombanın sebep olduğu yıkımdan kurtulmayı başaran Mike, yanıltıcı bir kanıt nedeniyle bir anda polisin baş şüphelisi oluverir. Üstelik “Önce haberi ver, sonra doğrularsın” gazeteciliği nedeniyle her şey daha da berbat bir hale gelir. Suçsuzluğunu kanıtlamak ve hatta gerçek sorumluyu bulmak için kaçmaya başlayan Mike’ın peşine teşkilatın en sert ve başarılı polislerinden birisi takılır.

İkisi arasında şehre yayılan büyük bir insan avı başlar.

Öncelikle “The Fugitive” mevzu bahis olduğunda Harrison Ford’un başrolünde yer aldığı filmi izlemenizi tavsiye/tercih ederim. Bu, onun yanında haliyle çakması gibi duruyor. Kedi-fare oyunu misali bir kaçış lazımsa da bu açıdan Quibi’nin bir diğer dizisi Most Dangerous Game‘in daha zevkli olduğunu düşünüyorum.

The Fugitive’i platformun kendi içinde değerlendirdiğimizde izlenesi olduğu söylenebilir. Kiefer Sutherland yine kendine uygun ve alışıldık bir rolle ekrana gelmiş, polis olarak rol kesip duruyor. Sezonun özellikle ilk yarısındaki zorlayıcı agresif tavrı göze batıcıydı. Devam ettikçe etkisi azaldı neyse ki. Boyd Holbrook rolünde yeterliydi, yan karakterlerde bayağı tanıdık isim vardı ve bu da işe yaradı.

Hikayesi nasıl başladıysa aynı ayarda ve kapalı bitti. Zaten nasıl ilerleyeceğini veya biteceğini tahmin etmesi zor değil. Malzeme malum. Devamı olursa farklı bir kaçakla, belki Sutherland’i sabit tutarak yeniden gelirler ama kendileri bilir.

The Fugitive, aslında bir diğer olsa da olur olmasa da olur Quibi dizilerinden. Eğer teması veya kadrosu ilginizi çekiyorsa, bölüm sürelerinin kısa olması işinize geliyorsa bir deneyebilirsiniz.