İspanya dizisi Perdida, 23 Ekim’de Netflix’e geliyor.

Perdida, bu yılın başlarında İspanya’nın Antena 3 kanalında yayınlanmış. Dizi, 1.742.000 izleyici sayısı ve 11.5/100 izlenme payı ile açtığı sezonu 1.053.000 izleyici sayısı ve 6.5/100 izlenme payı elde ederek kapatmış.

Dizinin yaratıcıları Natxo LópezRuth García ve David Oliva. López’e yapımcı koltuğunda Alberto CarulloJuan Manuel Manzanares ve Sonia Martínez eşlik etmiş. Yönetmenliğini ise Iñaki Peñafiel, Rafa Montesinos ve David Ulloa üstlenmişler.

11 bölümden oluşan dizinin bölüm süreleri 45-54 dakika aralığında değişiyor.

Suç draması, gerilim ve gizem ögelerini harmanlayan dizinin oyuncu kadrosunda Daniel Grao (La catedral del mar), Carolina Lapausa, Ana María Orozco, Veronica Velasquez, Melani Olivares (La embajada), Juan Carlos Messier (Narcos), Fernando Solórzano, Jon Arias (Instinto), David Trejos, Daniela Soneira, Jordi BallesterPaloma De Pablo ve Adriana Paz (Vis a vis) gibi isimler yer alıyor.

Dizinin konusu kısaca şöyle:

Yıllar önce kaçırılan kızını arayan orta yaşlı, İspanyol bir adam olan Antonio, Kolombiya’nın başkenti Bogota’daki bir hapishaneye gönderilmek için çeşitli hamleler yaptığında çok sayıda insanı etkileyen bir dizi olayı tetikler.

-Grao, Antonio Santos karakterine hayat veriyor dizide. Yakaladığı bir ipucunun peşinden gözü kara bir şekilde Kolombiya’ya gelip üzerinde yüksek miktarda uyuşturucuyla yakalanarak ülkenin en tehlikeli hapishanelerinden birine tıktırıyor kendini Antonio.

-Lapausa, Antonio’nun kaçırılan kızının annesi Inma karakteriyle karşımıza çıkıyor dizide.

-Kaçırılan kızımız Soledad Santos‘un günümüzdeki haline Velasquez, kaçırıldığı yaştaki haline ise Soneira hayat veriyor.

-Antonio’nun her ne kadar o istemese de avukatlığını üstlenen Angelita karakterinde Paz’ı izliyoruz. Angelita, Meksikalı, 2 çocuk annesi, evli bir kadın. Normalde yüksek profilli, zengin müşterilere hizmet veren bir avukat kendisi ama bir süre önce bir suç işlemiş ve bu suçun karşılığı olarak da bir kamu avukatı olarak da görev yapıyor ayrıca. Antonio’nun vakasının garipliği ve Antonio’nun bir suçlu profili oluşturmuyor oluşu dikkatini çekiyor ve bu davaya özel ilgi duymaya başlıyor. İstediği şeyleri elde etmeyi bilen, tutkulu bir kadın Angelita.

– Solórzano, Angelita’nın uyuşturucu baronu zengin müvekkili Quitombo karakterini canlandırıyor.

-Orozco, Soledad’ın günümüzde anne dediği Kolombiyalı bir aktris olan Milena karakterine hayat veriyor.

-Olivares ise İspanya’da Soledad’ın davasına bakan başkomiser olan Eva Aguirre karakteriyle karşımıza çıkıyor.

Bu da dizinin fragmanı: