İspanya yapımı bir dizinin tanıtımıyla karşınızdayız bugün: Instinto

GİRİZGAH

Instinto, erotik gerilim ve gizem türlerini harmanlayan bir drama dizisi. Movistar+’ta 10 Mayıs 2019 tarihinde izleyiciyle buluşan dizinin yaratıcıları Ramón CamposTeresa Fernández-Valdés ve Gema R. Neira. Üçlünün daha önce Velvet, Fariña, Velvet Coleccion, 45 Revoluciones, Gran Hotel, Las Chicas del Cable ve Alta Mar dizilerinde beraber çalıştıkları dönemler olmuş. Söz konusu üçlünün yine belirtilen dizilerden birçoğunda birlikte çalıştığı Carlos Sedes, 8 bölümden oluşan sezonun 5 bölümünü yöneten isim konumundaymış. Roger Gual ise kalan 3 bölümü yönetmiş. Campos ve Valdes’e yapımcı koltuğunda eşlik eden isimler ise şunlar: Fran Araújo, Ismael Calleja, Domingo Corral ve Susana Herreras.

Dizinin bölüm süreleri 42-48 dakika aralığında değişiyor.

KONU

Dizi, Marco Mur isimli bir adamı merkezine alıyor. Marco, iyi bir işi olan, genç ve zengin bir adam. Başarılı bir teknoloji firmasının ortağı konumunda. Sorunlu, yalnız bir adam olarak tarif edilebilecek olan Marco’nun insanlarla olan ilişkileri pek iyi değildir. Üyesi olduğu gizli ve özel bir seks kulübü ise onun yegane kaçış mekanıdır.

Marco’nun iş hayatındaki zorluklarına ortağı vesilesiyle hayatına girecek olan Eva isimli bir kadın, uzun yıllar sonra karşısına dikilen bir anne ve 18 yaşındaki otizmli kardeşini hayatının içinde tutma çabası da eklenecek; onun stresten kaçma isteği daha da fazla artacak.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

 

Konu bölümünde kendisinden epey bir bahsettiğimiz Marco Mur karakterine Tengo ganas de ti, Tres metros sobre el cielo, Contratiempo, El bar ve The 33 gibi birçok filmden anımsayabileceğiniz Mario Casas hayat veriyor.

 

 

 


 

Marco’nun iş ortağı ve arkadaşı konumundaki Diego Bernal karakterini Jon Arias canlandırıyor.

 

 

 

 


 

Diego’nun yasak aşkı ve şirkette işe aldırmak için Marco’yu ikna etmeye çalıştığı kadın olan Eva Vergara karakterinde Silvia Alonso‘yu izleme fırsatı yakalıyoruz.

Baştan çıkarıcı bir kadın olan Eva’nın Marco’yu radarına aldığı ve bir takım gizli planları olduğu onunla tanıştığımız daha ilk andan itibaren hissediliyor.

 

 


 

Diego’nun karısı Bárbara rolünde The Alienist dizisinden anımsanabilecek Bruna Cusí karşımıza çıkıyor.

Bárbara, şirketin pazarlama müdürü aynı zamanda.

 

 

 


 

Marco’nun onu çok seven otizmli kardeşi José karakterine başrolde izlediğimiz Mario Casas’ın gerçek hayatta da kardeşi olan Óscar Casas hayat veriyor.

 

 

 

 


 

José’nin kaldığı rehabilitasyon merkezinde görev yapan bir eğitmen olan ve onunla çok yakından ilgilenen Carol Majó karakterinde İsveç asıllı aktris Ingrid García Jonsson‘u izliyoruz.

 

 

 


 

Marco ve José’yi küçük yaşta bırakıp giden ve yıllar sonra geri dönen anneleri Laura rolünde Lola Dueñas karşımıza çıkıyor.

 

 

 

 


 

José’nin kaldığı rehabilitasyon merkezinin sorumlusu konumundaki Dr. Villegas rolünde Elvira Mínguez‘i izliyoruz.

 

 

 

 


 

Marco’nun duygusal olarak bağımlı olduğu psikologu Sara Ortuño karakterini ise Miryam Gallego canlandırıyor.

 

 

 

 


YAZARIN NOTU

Dizinin henüz ilk 2 bölümünü izlemiş bulunuyorum. 2. bölümün ilk bölüme oranla daha izlenir durumda olduğunu, ilk bölümde hikayeye tam olarak bir giriş yapılamadığını ve bu görevin 2. bölüme kaldığını söyleyebilirim. An itibarıyla düşük bir beklentiyle başına oturulması gereken bir iş gibi duruyor ama 2. bölüm seviyesi izlemeye devam etmek için yeterli benim için.

FRAGMAN