Good Girls Revolt ve Dietland dizilerinden tanıdığımız ve Daniel Radcliffe‘in uzun süreli kız arkadaşı olarak da bildiğimiz Erin Darke, YouTube Premium’un deneme bölümü siparişleri arasında yer alan komedi dizisi It’s A Man’s World‘ün başrol oyuncusu oldu.

Dizinin senaryosunu Smash’in yaratıcısı Theresa Rebeck kaleme alacak. Romeo Tirone, deneme bölümünün yönetmenliğini üstlenecek. Bu ikiliye yapımcı koltuğunda Christina Wayne de eşlik edecek.

Hikayenin merkezinde başarılı bir video oyunu tasarım yöneticisi olan Emma (Darke) karakteri bulunuyor. Ailesinin geçimini sağlayan tek kişi olan Emma, bir süre sonra çalıştığı şirketten açıklama yapılmaksızın kovulur. Sonrasında da sektördeki herkes tarafından kara listeye alınmış olduğunu fark eder. Akabinde Emma yeni bir formül bulur. Erkek gibi giyinip yeni bir iş bulmaya ve ailesine destek olmaya devam etmeye karar verir. Emma’nın bu seçimi tuhaf ve politik olarak pek doğru olmayan bir tercih gibi görünse de bir erkek olmanın beraberinde getirdiği erişim kolaylığı ve gücün tadını çıkarmaya başlar.

Deneme bölümünün çekimlerine 25 Şubat’ta New York’ta başlanmış.

Kaynak