Facebook, geçen sene Eylül ayında Facebook Watch‘ta yayınlanacak orijinal içeriklerle TV pazarında genişleme planlarını açıklamış ve 2018 yılı için 1 milyar dolarlık bir bütçe ayırdığının haberini vermişti.

Onay verdikleri ilk dizinin adı Sacred Lies. 10 bölümlük onay alan dizinin her bölümü yarım saat sürecek. True Blood’ın eski yapımcılarından Raelle Tucker ile yönetmen, yapımcı Scott Winant (HuffCalifornicationGood Girls Revolt), dizinin yürütücüsü ve yapımcısı oldular. Dizinin yapımında işbirliği yaptıkları Blumhouse Television‘dan Jason Blum (Sharp Objects), Marci Wiseman ve Jeremy Gold (Hell on Wheels), dizinin diğer yapımcıları. Scott Winant, ayrıca ilk iki bölümü yönetecek.

Dizinin temeli, klasik Grimm Kardeşler masalı The Handless Maiden ile Stephanie Oakes’ın 2015’te yayınlanan romanı The Sacred Lies of Minnow Bly‘ın uyarlanıp güncellenmiş haline dayanacak. Sacred Lies, bir tarikattan kaçan ve tarikat liderinin kim tarafından öldürüldüğünü bildiğinden şüphelenilen ve bu nedenle ıslah evine konulan elsiz bir kızın hikayesini anlatacak.

Dizinin çekimleri 15 Mart-25 Mayıs tarihleri arasında  Vancouver’da yapılacak. Yayın tarihi şimdilik belli değil.

Kaynak