1936 yapımından bir görüntü

1936 yapımından bir görüntü

sci fi kanalının bu yıl ekrana getirmeyi planladığı yeni projelerinden biri flash gordon. daha önce defalarca sinemaya ve televizyona uyarlanan bu çizgi roman yeniden televizyona dönüyor.biraz dizinin detaylarından söz edelim. 2007 yapımı olsa da eski görünüşünü koruyacakmış bunun için orijinal çizimleri, 1936 yapımı film serisini ve 1980 yapımı filmi incelemişler.

eric johnson

eric johnson

flash gordon rolünde Eric Johnson (smallville’de bir süre whitney rolünde oynamıştı oradan hatırlanabilir) oynayacak. flash’ın yakın dosları dale arden rolünde gina holden ve dr. hans zarkov rolünde ise jody racicot var.bir de dizide yeni eklenen bir karakter var, baylin. Karen Clichetarafından canlandırılan baylin, mango gezeninde suçluları yakalamaya çalışan bir ödül avcısı. dünyada sıkışıp kalan bu karakter flash, dale arden ve hans zarkov’un yanında yer alacak. bu yeni eklenen karakter dışında hikaye aslına uygun. diziden görüntüler ve tanıtım videosunu flash gordon resmi sitesinden görmek mümkün.

diziden bir görüntü

diziden bir görüntü

dizi şu aralar çekimde ve 10 ağustos’da yayınlanacak. 22 bölüm birden sipariş edilen diziden kanal ve yapımcılar çok umutluymuş. ilk iki bölümün yönetmeni t.j. scott, black donnelly’s yönetmenlerinden.