joseph fiennes

joseph fiennes

abc kanalının yeni gözdesi flashforward, ilk bölümüyle 24 eylül akşamı yayın hayatına merhaba dedi. farklı hikayelere sahip ana karakterleri, bu karakterlerin kesişen hikayeleri, kaos ortamı ve gizemli olayları ile bir başka abc yapımı olan lost‘un, tüm dünyaya yayılmış versiyonu izlenimini bıraktı bende. zaten “flashforward” kelimesinin çoğumuzun kelime dağarcığına girmesinin sebebi de lost değil miydi? =)(buradan sonrası spoil içerebilir.)


bölüm, fbi ajanı mark benford’un (joseph fiennes) kaza yapmış bir arabadan çıkmasıyla başlıyor ve kazadan 4 saat öncesine dönerek devam ediyor. normal bir günün sabahında mark benford’un eşi olivia (sonya walger), kızı charlie (lennon wynn) ve ailenin çocuk bakıcısı nicole (peyton list) ile tanışıyoruz. sonrasında olivia’yı intihar etmek üzere olan iş arkadaşı bryce’a (Zachary Knighton) telefon ederken, mark’ı ise bir psikolojik yardımlaşma toplantısının ortasında, afganistan’da kızını kaybeden aaron stark’ı (Brian F. O’Byrne) dinlerken görüyoruz. bu olanların ardından bir anda mark’ı ve ortağı demetri noh’u (john cho) otoyolda terörist bir organizasyonu kovalerken buluyoruz. işte bu sırada mark bir kararma geçiriyor, uyandığında kendisini enkaz alanına dönmüş bir şehrin ortasında buluyor ve televizyonlardan tüm dünyadaki insanların aynı anda 2 dakika 17 saniyelik bir kararma geçirdiğini öğreniyor. bölüm mark’ın, demetri’nin, iş arkadaşları janis hawk’ın (Christine Woods) ve amirleri stan weddeck’in (Courtney B. Vance) bu kararmaların arkasındakileri araştırması ile devam ediyor.

abc kanalı, bölümdeki bazı anahtar noktaları (2:17, 29 nisan 2010, kanguru vs.) kaçıranlara hatırlatmak, merak edenlere de açıklamak amacıyla flashcards isimli bir video serisi yapmış.