Amerika’nın ulusal kanallarından FOX ve NBC, deneme bölümlerinden seçmeler yaparak önümüzdeki sene yayınlayacakları yenileri belirlediler. Bununla da kalmayıp, dizilerden bazı kareler paylaşmayı ihmal etmediler. Eh, biz de geri kalmayalım paylaşıma katılalım dedik. Karelerin yanına, oyuncu listesi ve konularına dair bir iki kısa cümleyi de eklemeyi ihmal etmedik.


Almost Human (Drama)

Yakın gelecekte geçen hikayede, Los Angeles Polis Teşkilatı polisleri, oldukça gelişmiş insan benzeri androidlerle birlikte çalışmaya başlar.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Brooklyn Nine-Nine (Komedi)

New York’un kenarındaki bir bölgede görevli bir grup dedektifin hayatları üzerine.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Dads (Komedi)

30′larında başarılı iki adamın hayatları, babalarının yanlarına taşınması ile altüst olur.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Enlisted (Komedi)

Birbirinden farklı 3 erkek kardeşin etrafında gelişen komedinin kahramanları, Florida’daki küçük bir ordu karargahında asker.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Gang Related (Drama)

San Francisco Polis Teşkilatı’na sızması için gönderilen bir çete üyesi teşkilat içinde yükselir ve suçlu ailesi ile bağlılığının günden güne arttığı yeni “ailesi” arasında dengeyi oturtması gerekmeye başlar.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Rake (Drama)

Zeki ve fakat kendi kendini baltalayan bir savunma avukatının etrafında gelişen bir komedi drama.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Sleepy Hollow (Drama)

The Legend of Sleepy Hollow hikayesinin modern uyarlaması. Ichabod Crane, Sleepy Hollow’un dişi şerifi ile ortak olup iyilik ile kötülüğün savaşının ortasında bulunan kasabadaki gizemleri çözmeye başlar.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Surviving Jack (Komedi)


Reşit olmanın ne demek olduğunun Google’lanamadığı zamanlarda geçen hikaye, bir oğlanın bir erkeğe ve bir erkeğin bir babaya dönüşmesini ele alan bir komedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Us & Them (Komedi)

İngiliz komedisi Gavin & Stacey‘nin uyarlaması. Bir yandan kendi ilişkilerini oturtmaya, bir yandan da zıt kutulardaki ailelerinin arasını yapmaya çalışan yeni sevgili olmuş bir çiftin etrafında gelişiyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


About a Boy (Komedi)

Çocuk ruhlu bekar bir adam ile genç bir oğlanın ilişkisini ele alıyor. Oğlan, tuhaf annesi ile beraber taşındığı evde bu bekar adama komşu oluyor ve macera başlıyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Believe (Drama)

Yapımcı ekibi : Alfonso Cuaron, Mark Friedman, J.J. Abrams, Bryan Burk
7 yıl içinde ortaya çıkacak olan özel yetenek/güçleri olan bir kızın çevresinde gelişecek olaylar. Kızımızı yakalamak isteyen insanlardan, hapisten fırlamış bir adam koruyacak.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Crisis (Drama)

Washington D.C.’de geçen dramada, bir gizli servis ajanı işinde ilk gününde kendini uluslararası bir krizin ortasında bulur.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Ironside (Drama)

1967-1975 arasında yayınlanmış olan polisiyenin uyarlaması. Bir San Francisco polis dedektifi, vurulduktan sonra kötürüm olunca suçla savaşmanın başka yollarını keşfetmeye girişir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


The Michael J. Fox Show (Komedi)

22 bölüm sözü almış olan bu komedi -isminden de anlaşıldığı üzere- Michael J. Fox‘tan geliyor.
Aktör, 3 çocuklu, evli br New York’lu adamın ailesi, kariyeri ve Parkinson hastalığı dahil hayatındaki zorluklarla başa çıkan bir adamı canlandırıyor. Dizi, Fox’un hayatına ucundan kıyısından dayanıyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Sean Saves the World (Komedi)

Yanına taşınan 14 yaşındaki kızına babalık yapmayı öğrenmesi ve bu sırada da işyerindeki sağı solu belli olmayan patronunu idare etmeyi becermesi gereken bir adam etrafında gelişiyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


The Family Guide (Komedi)

1980′lerde geçen bu komedi, anne ve babaları boşanınca bir araya gelen bir aile etrafında geçiyor. Hikaye, büyük oğulun ağzından aktarılıyor bizlere.
(Deneme bölümünde yer alan Parker Posey dizi onay aldıktan sonra kadrodan ayrıldı.)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Undateable (Komedi)

Undateable: 311 Things Guys Do That Guarantee They Won’t Be Dating Or Having Sex isimli kitabın televizyon uyarlaması. Yapımcıları arasında Bill Lawrence‘ın da bulunduğu bir dizi.
Birbirinden çok farklı iki adamın kadınların radarına girememeleri sayesinde birbirlerine yakınlaştığı bir komedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Chicago PD (Drama)

Diziden henüz bir kare paylaşılmadı. Onun yerine, orijinal diziyle uzantısı arasında köprü olacağını düşündüğümüz Dedektif Antonio Dawson’ın bulunduğu bu kareye yer verdik.

Chicago Fire’ın Şikago Polis Merkezi’nde geçecek olan uzantısı. (Kadrosuna Clint Eastwood‘un oğlunu eklediğinde gündemi oyalamıştı.)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Blacklist (Drama)

Keyser Soze’vari uluslararası bir suçlu, esrarengiz bir biçimde Federal’lere teslim olur ve bütün ömrü boyunca koruduğu adamı yakalamaları için birlikte çalışmayı önerir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=k9_qgX7pTlc


Welcome To The Family (Komedi)

Kızlarının liseden mezun olduğunun ertesi günü hamile oluğunu öğrenen anne-baba ve oğullarının mezuniyetinin ertesi günü bir kızı hamile bıraktığını öğrenen başka bir anne-baba. Bu birbiriyle pek de ilgisi olmayan iki aile, durumla nasıl baş edecek bakalım.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


The Night Shift (Drama)

San Antonio’da bir hastanede gece nöbetinde birlikte çalışan bir grup ordu doktoru etrafında gelişen bir drama.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

NOT: NBC’den halen haberler gelmeye devam ettiği için bu listeye yeni eklenenler olabilir ve bu yazı güncellenebilir.