Bu sene tv ekranlarında yayınlanmaya başlayan, lost fenomeninin yaratıcısı j.j. abrams‘ın transformers filminin senaristleriyle birlikte yapımcılığını üstlendiği fringe hayatımıza girdi.Salı gecesi, muhteşem bir bölümle ilk sezonun finalini yapan dizinin finali hakkında yorumlarınızı bekliyorum.Yazının burdan sonrası spoiler içerir.


Bölümde öne çıkan gelişmeleri resimlerle tartışmaya başlayalım.

David Robert Jones

David Robert Jones

David Robert Jones’un William Bell’in eski öğrencilerinden birisi olduğunu öğrendik. william bell’e kendisini kanıtlamak için alternatif dünyaya geçmek istediğini ve william bell’in de o dünyada olduğunu öğrendik. Tabii diğer dünyaya geçmek üzereyken peter kapıyı kapattı ve Jones ikiye bölündü. sanırsam e artık öldü =)

şok şok şok

şok şok şok

sezon finalinde benim en şoka girdiğim an diyebilirim. Walter bir mezar taşının önünde ağlıyor. Bu mezar taşı, oğlu peter’ın 1985 yılında öldüğünü gösteren bir mezar taşı. tam bir muamma. ne oldu, nasıl oldu, peter öldüyse bu peter kim? peşinden bir sürü soru getirecek bomba bir sahneydi. bu şu demek oluyor ki walter oğlu ölünce alternatif dünyadan diğer oğlunu alıp bu dünyaya getirmiş, bu yüzden peter bazı şeyleri hatırlamıyor.

13. kat yok ??

13. kat yok ??

benim anlamadığım dizinin finalinde olivia’nın ışınlandığı sırada asansörde 13. katın olmadığı? ben mi abartıyorum bilmiyorum belki de 13 sayısı uğursuz diye bazı uçaklarda koltuk nosu 13 olmadığı gibi katta da mı yok?? Belki de çok fazla düşünecek birşey değildir.

Huzurlarınızda William Bell

Huzurlarınızda William Bell

evet uzun uğraşlar sonucunda sonunda william bell’i görmek nasip oldu. alternatif dünyaya olivia’yı çektiler ve william bell ile görüşme fırsatı sundular.

Alternatif dünya =)

Alternatif dünya =)

Eminim amerikalılar bu final sahnesini görünce çok duygulanmış ve çok mutlu olmuşlardır. sezon finalinin bana göre en bomba ikinci sahnesi, alternatif dünyada ikiz kulelerin olduğu gibi duruyor olmasıydı. Bu demek oluyor ki alternatif dünyada usame bin ladin yok. =) ya da bir şekilde engellenmiş Ancak yanlış görmediysem gazetelerde görünen o ki obama başkan ve beyazsaray yeniden inşa edilmiş olacak ki yeni beyazsaraya geçeceğinin haberi yapılmış. bir de kennedy’in sözleri vardı kennedy de ölmemiş.

Obama ailesi yeni beyaz saray'a geçmeye hazırlanıyor.

Obama ailesi yeni beyaz saray’a geçmeye hazırlanıyor.