2018’in Ağustos ayında, Gal Gadot’un oyuncu ve mucit Hedy Lamarr’ı canlandırmak üzere görüşmeler yaptığı ve anlaşmanın yakın olduğu ile ilgili haberi almıştık. Dizinin Showtime’da yayınlanacağı ve The Affair‘in ortak yaratıcısı Sarah Treem‘in projenin başında olduğunu öğrenmiştik.

Proje 2019’un Ağustos ayından beridir Showtime’da geliştiriliyordu ama hiçbir zaman dizi onayı almamıştı. Yaklaşık 2 sene sonra gelen haber ile birlikte 8 bölümlük limitli dizinin Showtime’dan Apple TV Plus’a geçtiğini öğrendik.

Hedy Lamarr’ın savaş öncesi Viyana’dan kaçışı, Hollywood’un Altın Çağı’ndaki inanılmaz hızlı yükselişi ve Soğuk Savaş başlarında gözden düşmesi üzerine, bir zamanlar dünyanın en güzel kadını olarak adlandırılan ismin 30 yılı kapsayan hikayesini izleyeceğiz. Zamanın çok ötesinde olan, bugün kullandığımız GSM, GPS, WiFi, Bluetooth gibi çok önemli teknolojilerin temelini atan, yaşadığı zamanın kurbanı da olan göçmen bir kadının destansı hikayesi aktarılacak.

Bombshell: The Hedy Lamarr Story belgeselinin yapımcıları Adam Haggiag ve Alexandra Dean, dizinin ortak yapımcıları. Hedy Lamarr’ın çocukları Anthony Loder ve Denise Deluca, yapımcı ve danışman olarak dizide görev alacaklar.

Birkaç yıl önce Diane Kruger’ın Lamarr’ı canlandıracağı ile ilgili haberi şurada paylaşmıştık.

Kaynak