Amerikalı yatırımcı-yapımcı Black Bear Pictures (BBP), İrlandalı yazar Naoise Dolan’ın İngiltere’de Nisan ayında yayınlanan çok satan ve iyi eleştiriler alan ilk romanı Exciting Times’ın haklarını aldı. Kitap Amerika’da 2 Haziran’dan sonra yayınlanacak. The Imitation Game, Mudbound ve Suburbicon gibi filmlerin yapımcısı olan BBP, elini çabuk tutarak Amerika yayın tarihinden önce anlaşmaya vardı. Black Bear Pictures’ın bir bölümü olan Black Bear Television, romanı televizyon dizisi olarak uyarlamaya girişecek.

Exciting Times, bir erkek bankacı ve kadın avukatla bir aşk üçgeni içinde dolanan İrlandalı göçmen hakkındaki hikayeyi anlatacak.

Dublin’den Hong Kong’a yeni gelen ve günlerini zengin çocuklara İngilizce öğreterek geçiren Ava, hikayenin merkezindeki karakter. 22 yaşındaki Ava, mutluluğu bulmak için Hong Kong’a taşındı ama şu ana kadar bir sonuç alamadı.

Ava, esprili bankacı Julian ile arkadaş olduğunda, kendisini yetersiz maaşının asla izin veremeyeceği lüks bir yaşamın içinde bulur. Feminist eğilimlerini görmezden gelen Ava, kendisini önce Julian’ın dairesine, misafir odasına taşırken, sonrasında kıyafetlerini almasına izin verirken ve sonunda onunla cinsel ilişki kurarken bulur.

Julian, Ava için para harcamayı, onunla seks yapmayı ve dalgalanan para birimlerini tartışmayı seven biri. Ancak Ava, kendisini sevip sevmediğini sorduğunda, “senden hoşlanıyorum”dan fazlasını söylememektedir. Ava, Julian’ın işi onu Londra’ya geri götürdüğünde ilişkilerinin nerede durduğundan emin olmamaya devam eder.

Ava, Julian yokken Hong Kong doğumlu hırslı ve çarpıcı avukat Edith ile tanışır. Edith onu sinemaya götüren, konuşurken kendisini gerçekten dinleyen biridir ve ve kısa süre içinde birlikte olurlar. Ava onun olmak istiyor ve onu istiyor. Ava, Julian’ın bir oda arkadaşından daha fazlası olmadığını biliyor. Julian, Hong Kong’a geri döndüğünü haber verdiğinde Ava, hayatının Julian ile kolay uyumluluğuna mı dönmeli, yoksa Edith ile bilinmeyene atlamalı?

Exciting Times, para, sevgi, kinizm, söylenmemiş duygular ve ihtimali olmayan ilişkiler üzerine bir hikaye anlatacak.

Black Bear’ın başkanı ve CEO’su Teddy Schwarzman, Ben Stillman ve Michael Heimler, kitabın yazarı Naoise Dolan ile birlikte dizinin yönetici yapımcıları olacaklar.

Black Bear’ın başkanı ve CEO’su Schwarzman, “Naoise’nın dürüst, alaycı ve akıllı anlatımına ve son derece karmaşık ama tamamen ilişkilendirilebilir karakterleri tasvir etme yeteneğine hemen aşık olduk. Naoise’nın önünde çok büyük bir gelecek olan olağanüstü bir ses olduğuna inanıyoruz ve Black Bear, zengin malzemesini hayata geçirmede rol oynamaktan onur duyuyor” demiş.

Yazar Nolan ise kabaca, “Sanırım diyaloğa olan tutkum kitaptan belli ve bu yüzden karakterleri TV izleyicisine getirmek için Black Bear ile ortak olmaktan ve dahası bir yapımcı olarak yer almaktan dolayı heyecan duyuyorum. Black Bear, anlayışlı, bağımsız görüşlü ve romanla çok ilgili, bu yüzden proje üzerinde birlikte çalışmak bir ayrıcalık olacak” demiş.

Kaynak