Mick Herron’ın 2010 yılında yayınlanmaya başlayan Slough House serisinin aynı adlı ilk kitabından uyarlanan Apple TV+’ın casus draması Slow Horses’ın başrolüne Oscarlı oyuncu Gary Oldman geldi. Justified’ın yaratıcısı Graham Yost, dizinin yönetici yapımcısı.

Slough House, işi bitmiş, hapı yutmuş ajanların sürüldükleri, İngiliz iç istihbarat teşkilatı MI5’ın en altındaki bir departmandır. Gary Oldman, kariyerinin sona ermesine neden olan hataları nedeniyle en tepeden buraya atılmış, bir grup casusun başındaki, zeki ama çabuk parlayan Jackson Lamb karakteri ile karşımıza çıkacak.

Roman, genç bir adamın kaçırılması, kaçıranların internette canlı yayında kafasını kesecekleri tehdidinde bulunmasını izliyor. Ancak mağdurun göründüğü gibi biri olup olmadığı, kaçıranlar ile bu genç gazetecinin arasında şüpheli bir bağlantı olup olmadığı konusunda soru işaretleri vardır.

Veep dizisinin yazarlarından Will Smith, dizinin yazarlığını üstlenecek. Jamie Laurenson, Hakan Kousetta, Iain Canning, Emile Sherman, Gail Mutrux ve Douglas Urbanski, dizinin diğer yönetici yapımcıları.

See-Saw Films (The North Water, State of the Union, Top of the Lake) dizinin yapım şirketi.

Kaynak