Hoşçakal Betty

Hoşçakal Betty

Bugün son dakika haberlerimizin arasında yeni deneme bölümü siparişlerinin yanında kaçınılmaz hale gelen bir iptal haberimiz de var maalesef.
* * ABC, Ugly Betty‘i iptal ettiğini duyurdu.
* * How I Met Your Mother‘a yine ünlü biri konuk oyuncu olacak.
* * CBS, iki daha deneme bölümlerini sipariş etti.
* * Ugly Betty iptali ile gelecek programında yer boşaltmaya şimdiden başlayan ABC, yeni bir polisiye dizi deneme bölümü daha sipariş etti.
* NBC, Conan O’Brien‘ın yapım şirketi Conaco’nun hazırlayacağı bir drama ile The Pink House isimli bir komedinin deneme bölümlerini ısmarladı.
* The CW, iki dramanın deneme bölümlerini ısmarladı.

* Ugly Betty, 20 bölümlük 4. sezonun sonunda ekranlara veda ediyor. ABC, dizinin son zamanlardaki reyting düşüşünü, iptal kararına sebep olarak gösterdi.
* How I Met Your Mother‘a bu sefer de ünlü yıldız Jennifer Lopez konuk olacak. Mart ayında yayınlanacak olan bölümde, yıldızın nasıl bir rol oynayacağının ispiyonunu yazmayayım.
* Chaos (CBS) – Bürokratik engeller, yetersizlikler ve politik sürtüşmelerle savaşan bir grup düzenbaz CIA ajanını ele alıyor. Tom Spezialy (Desperate Housewives, Reaper), kaleme aldığı bu dizinin yapımcılığını Brett Ratner ile paylaşıyor.
* isimsiz (CBS) – New York Polis departmanında, hiç bir şeyi unutmayan bir bayan dedektifin etrafında geçiyor. Bu özelliği, onun iş hayatında bir hüner iken, özel hayatında lanete dönüşüyor.Ed Redlich/John Bellucci senaryoyu yazmışlar; Sarah Timberman ve Carl Beverly ile birlikte yapımcılığına soyunuyorlar. (Dizi, “The Rememberer” ismiyle de anılıyor.)
* isimsiz BOSTON’S FINEST (abc) – Güzel bir bayan dedektifin, gözden düşmüş eski bir polis ile birlikte davalar çözmesi ve polisin bu duruma düşmesine neden olan komployu çözmeye çalışmaları üzerine bir drama.Yazar Richard Hatem ve yönetmen Gary Fleder‘in polisiyesi.Hatem ve Fleder, Bert Salke ve Chris Brancato ile birlikte yapımcılığı üstleniyorlar.
* isimsiz Outlaw (NBC) – Daha önce Justice ismiyle bilinen, şu anda isimsiz olan proje, John Eisendrath tarafından yazılmış ve Conan O’Brien‘ın yapım şirketi Conaco tarafından çekilecek.Eisendrath, yapımcılığı O’Brien, Jeff Ross ve David Kissinger ile paylaşacak.Bu avukatlık dizisinin merkezinde, işinden ayrıldıktan sonra kendi avukatlık şirketini kuran eski bir yargıtay yargıcını izleyeceğiz.The Tonight Show‘u bırakması için bol para döktükten sonra NBC’nin O’Brien’la yeniden yollarını çakıştırması ironik bulunuyor. İstelik de bu dizi, Rex Is Not Your Lawyer ve Kindreds‘ten sonra, kanalın ısmarladığı üçüncü avukatlık denemesi.
* The Pink House (NBC) – Liseden sonra Los Angeles’a taşınan iki arkadaşı ele alıyor.Scott Stuber‘in yapımcılığını yaptığı dizinin yazarları Rick Weiner ve Kenny Schwartz.
* Nikita (The CW) – 1990’ların Fransız aksiyon-korku filmi Nikita‘nın televizyona en yeni uyarlaması.McG‘nin (Chuck, Human Target) Peter Johnson ile yapımcılığını üstleneceği dizi.Film, genç bir suçlunun, çok gizli bir hükümet kuruluşunca bir suikastçi olarak yetiştirilmesi ile ilgiliydi.1990 yılında Luc Besson tarafından çekilen Fransız filminin, 1993’te Point of No Return ismi ile Amerikan versiyonu çekilmişti. Bir dizi olarak ise USA Network kanalında 1997-2001 yılları arasında La Femme Nikita ismiyle oynamıştı.Nikita, The CW kanalının ilk doğadışı olmayan aksiyon draması olacak. Dizide, Nikita kaçtığı için yerine yeni bir suikastçı yetiştirilecek.
* isimsiz (The CW) – Gilmore Girls yapımcıları Amy Sherman Palladino ve Dan Palladino‘dan henüz ismi olmayan Başlıksız Wyoming Projesi olarak geçen bir dizi. Bir harada geçecek olan bir aile draması.