Masum, Sahipli ve 7Yüz gibi dizilerle internette yayın hayatına başlayan BluTV, bizleri son olarak Dudullu Postası ile buluşturdu.

Dudullu Postası, ilk olarak Serkan Yılmaz‘ın karikatür ve mizah dergisi Penguen için yazdığı 7 senelik bir yazı dizisiydi. Yine Serkan Yılmaz’ın katkıları ve Erkan Yılmaz, Funda Alp ikilisinin senaristliğiyle Dudullu Postası dizi olarak bizlerle buluştu. Dizinin yapımcılığını Limon Film üstleniyor. Yönetmen koltuğunda ise yaptığı dizi ve filmlerle adından sık sık söz ettiren Onur Ünlü oturuyor.

26 Ocak günü yayın hayatına başlayan dizinin şu ana kadar 9 bölümü yayınlandı ve ilk sezonu 14 bölüm sürecek. İkinci sezon hakkında henüz bir haber yok. Bölüm süreleri ise 40-55 dakika arası değişiyor.

KONU

Dudullu, birbirinden ilginç insanları içinde barındıran ve akıl sır erdirilemeyen olayların yaşandığı bir mahalledir. Kendini gazeteciliğe adayan ve elit bir şekilde yaşamaya özen gösteren Asım Velioğlu yazarlık yaptığı gazeteden kovulur. Bunun üzerine Dudullu isimli bir mahalleyi keşfeder ve burada bir gazete kurarak mahalleyi araştırmaya ve hayalini kurduğu özgür gazeteciliği yaşatmaya çalışacaktır. İşe ilk olarak mahallenin halı sahasında kaybolan altı babayı araştırmakla başlar.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Asım Velioğlu (Güven Kıraç)

Kendine olan hayranlığından gözü başka kimseyi görmez. İnsanların onu nasıl gördüğüne önem vermez. Dudullu Postası için güzel planları vardır ve onları ne pahasına olursa olsun yapacaktır.

Oyuncuyu Behzat Ç., Beni Böyle Sev, Familya gibi dizilerden hatırlayabilirsiniz.

Eyüp (Bülent Şakrak)

Melis’in ağabeyi. Babası kaybolduktan sonra çok değişmiştir. Ailenin namusunu koruyan ağır ağabey rolüne bürünmüştür. ”İffetin” adlı bir çetesi vardır.

Oyuncuyu Gece Gündüz, Yılan Hikayesi, İzmir Çetesi, Ayrılsak da Beraberiz gibi dizilerden hatırlayabilirsiniz.

Tayfur (Taner Ölmez)

Elektrik mühendisliği okumak için Dudullu’yu terk etmiştir. Üniversite bittikten sonra geri dönmüştür. Melis’e aşıktır ama Melis’in ağabeyi bir türlü rahat bırakmaz onları. Evine gittiğinde ölen babasının hayaletini görmektedir. Yeni açılan gazetede arkadaşları Ersan ve Cem ile çalışmaya başlar. En büyük hedefi Melis’in babasını bularak onun gönlünü çalmaktır.

Oyuncuyu MedCezir dizisinden hatırlayabilirsiniz.

Gül (Gözde Çığacı)

Dudullu Postası’nın sekreteridir. Eyüp kendisinden hoşlanmaktadır.

Oyuncuyu son olarak Ateşböceği dizisinde izlemiştik.

Melis (Hazar Ergüçlü)

Babası kaybolduktan sonra ağabeyinin baskılarından dolayı evde kapalı bir şekilde yaşamaktadır. Babasının bulunması onun için çok önemlidir.

Oyuncuyu Kuzey Güney ve MedCezir dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Vasıf (Erkan Can)

Mahallenin babası sayılan birisi. Halı sahada kaybolan babalar içinde orada olup da kaybolmayan tek kişidir.

Oyuncuyu Kara Para Aşk ve Son gibi dizilerden hatırlayabilirsiniz.

Emine (Ayda Aksel)

Melis ve Eyüp’ün annesi. Kocası kaybolduktan sonra kendi içine kapanmıştır.

Oyuncuyu son olarak Poyraz Karayel dizisinde izlemiştik.

Cem (Özgür Emre Yıldırım)

Tayfur’un yakın arkadaşı. Dudullu gençlerinden birisidir. Sosyete kızı Betül’e aşık olmuştur.

Oyuncuyu Karadayı dizisinden hatırlayabilirsiniz.

Betül (Aslı Bekiroğlu)

Sosyete kızıdır. Havalı, gözü yükseklerde ve şımarık bir kızdır.

Oyuncuyu son olarak Jet Sosyete dizisinde izliyoruz.

Sebati (Levent Tülek)

Asım’ın uşağıdır. Asım’ın Dudullu’ya gelmesini ve orada iş yapmasını hiç desteklemese de onun yanından ayrılmaz. Asım’ı tehlikelere karşı korumaya çalışır.

Oyuncuyu Cennet Mahallesi dizisinden hatırlayabilirsiniz.

SON SÖZ

Dizinin şimdilik ilk dört bölümünü izleyebildim. Her bölüm geçtikçe biraz daha açıldığını, daha fazla sevdiğimi söyleyebilirim. O yüzden izleyecekseniz biraz sabretmeniz gerekebilir. Onur Ünlü’nün tarzına alışkınsanız bu dizide de bir sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum. Aynı onun yapacağı tarzda absürtlükler var. Tipler, oyuncular falan da iyi. Çok yüksek bir beklenti ile girmezseniz keyifle izlersiniz. Ben de sezonu bittikten sonra kalan bölümlerini izlemeyi düşünüyorum. İzleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler.

TANITIM FRAGMANI