Gossip Girl’ün yeni oyuncularından Emily Alyn Lind, Jordan Alexander, Whitney Peak ve Evan Mock, Dazed’in 2021 İlkbahar sayısı için kapağa konuk olmuşlar ve eğlenceli bir röportaj gerçekleştirmişler.

Orijinal dizi hala çok sevildiğinden üstlerinde bir baskı var. Gossip Girl blogu, geleceğin sosyal medya gerçekliğinin eğlenceli, korkutucu ve öngörülü bir fikriydi. Ancak dizinin ana karakterlerin dar bir demografik kapsamı vardı (beyaz, cisgender ve hetero) ve birçok gençlik draması gibi formülünün çoğu bayatladı. Yapımcı Joshua Safran, diziyi yeniden başlatmaktan fazlasını vaat ediyor. Daha kapsayıcı ve daha queer bir dizi olacağını yineliyor. Euphoria’nınkiyle akraba bir ruhu olacağını da ekliyor. Lind, “2020 ve 2021’de bir dizi çekiyoruz. Bunların hakkında sadece konuşmakla kalmayıp, insanların deneyimledikleri şeyin normal olduğunu ifade etmemiz oldukça önemli. Bunları konuşmak, yeni ve heyecan verici bir şey olmamalı. Zaten var olan şeyler. Farklı ya da tabu olan şeyleri normalleştirmekle alakalı.” diyor.

Covid kısıtlamaları nedeniyle günde iki kez test olan ve izole bir şekilde çalışmak zorunda olan ekip, bunun yakın bir bağ kurmalarında güçlük çıkarabildiğini ama bu duruma zamanla alıştıklarını belirtmiş. Jordan, “Hepimiz arasında bu bağ duygusunu yaratmak gerçekten önemli, çünkü dizinin amacı bu.” diyor.

Orijinal Gossip Girl, ilk bölümündeki net şekilde tecavüze teşebbüsün, normal bir şeymiş gibi tasviri nedeniyle yakın zamanda incelenmişti. Dizinin yeni versiyonu, bu sorunları da hassas ve karmaşık yöntemlerle ele almaya hazır görünüyor. Lind, “Toplumsal cinsiyet rolleri konuşulacak ve parçalanacak. Dizimizde çok güçlü kadınlar var. Bu jenerasyonda kadın olmanın ne anlama geldiğini keşfediyoruz.” diyor. Whitney ise bu konuda şunları söylüyor: “Sadece insan olmakla alakalı. Ne istiyorsa onu yapmak, ne uygunsa onu değil. Bu bir erkek, bu bir erkeğin yapması gereken şey. Bence hayatları bu şekilde ele almak çok haksızca ve bunu ekranda tasvir etmeye çalışıyoruz.

Moda, karakterler ve çok daha fazlasının konuşulduğu röportajın tamamına şuradan ulaşabilirsiniz. Fotoğrafların fazlasını da yine orada bulabilirsiniz.

Yılın sonlarında bizlerle buluşacak olan yeni Gossip Girl ile ilgili daha önce çıkan haberlere şuradan bakabilirsiniz.

Kaynak 12