HBO Max’in Gossip Girl’ü, her ne kadar orijinal diziyle aynı evrende geçecek olsa da daha farklı bir dünya görüşüne sahip olacakmış.

Dizinin yürütücülerinden Joshua Safran bazı açıklamalarda bulunmuş. Orijinal dizide temsil edilmeyen insanların fazla olduğunu itiraf etmiş. Kendisi ekipteki tek eşcinsel yazarmış. Kendinin de 90’larda, New York’ta özel bir okula gittiğini ve dizideki okulun gerçekleri gerektiği gibi yansıtmadığını söylemiş.

Yeni dizide beyaz ana karakterler olmayacakmış. Ayrıca fazlaca queer içerik yer alacakmış. Gossip Girl 2.0, daha çok dünyanın bugünkü geldiği noktayı, zenginliğin ve ayrıcalığın nereden geldiğini ve bunlarla başa çıkmayı konu edinecekmiş.

Anlatıcı olarak Kristen Bell’in geri döneceği haberi geçtiğimiz günlerde gelmişti. Safran ayrıca yeni karakterlerin de gideceği okulun, orijinal dizideki gibi “Constance Billard School for Girls” olduğunu ve olayların günümüzde geçeceğini doğrulamış. Son olarak, yeni dizinin merkezinde büyük bir sürprizin bizleri beklediğini söylemiş.

Kaynak