yeni ve iddialı yapımlarıyla bu ara gözlerden kaçmayan starz yepyeni bir komedi-drama dizisine daha imza attı. prömiyeri 23 nisan’da yapılan gravity‘nin yaratıcıları jill franklyn ve eric schaffer. dizi , intihardan kurtulan eksantrik hastaların bazen komik, bazen trajik maceralarını konu alıyor.ölümden kurtulan müntehirlerin ilişkilerini konu alan bu yarım saatlik kara komediyi kaçırmayın derim.

Lilly (krysten ritter)

tanıtım videosunu buradan izleyebileceğiniz dizinin oyuncu kadrosunda, gilmore girls‘ten hatırlayacağınız krysten ritter‘ın yanısıra, ivan sergei, Ving Rhames, eric schaeffer, seth numrich gibi isimler var.ilk bölümü ispiyonlamak uğruna konuya değinecek olursak;

gözünüz aydın; ölmeyi beceremediniz!
robert collingsworth annesiyle vedalaştıktan sonra cennetteki karısının yanına gitmek için intihar etmeye karar verir. Son hız kullandığı arabayı tam gaz yokuş aşağı indiği tepeden denize doğru yuvarlar. o esnada deniz turu yapmakta olan son derece büyük ve lüks bir gemi tam da arabanın iniş menzilinden geçmektedir. robert’in arabası bodoslama geminin içindeki havuza dalar ve robert öl(e)meden kurtulur.

aynı gün lily champagne, hayalinde yarattığı cennetteki sevgilisinin yanına gitmek için bir kutu hap içip pasta yiyerek ölümü bekler uykuya dalarak. son duası “tanrım ruhumu al” olur. fakat lily de robert gibi intihar girişiminden başarısız çıkar ve gözlerini hastanede açar.

bu ve benzeri intihar girişimlerinde başarısız olan insanların (intihar yasalara aykırı olduğu için muhtemelen devlet zoruyla) biraraya toplandığı bir destek grubunda herkes hikayelerini anlatır. Grupta herkes iki kişilik gruplar halinde birbirlerine (sözde) destek olarak yaşama yeniden tutunmaya çalışmaktadır.

starz bu yeni dizisinde komedinin içine biraz da kara mizah serpiştirerek çok leziz bir yapım ortaya çıkarmış.bu kara komedi kaçmaz!