gençlik dizilerine pek bayılmayan bir insan olarak, uzun zamandır keyif alarak izlediğim yegane gençlik dizisi greek oldu.
abc family‘nin yeni sezon gençlik dizisi greek, amerikan üniversite hayatının önemli ve bir o kadar da boş olan “fraternity – sorority” öğelerini işliyor.
bir yunan tarihi olan “kardeşlik evleri“nde, birlikte yaşayan ve partilerden partilere koşan üniversite öğrencileri bulunuyor.
üniversiteye yeni gelen Rusty, çok çalışkan ve hayatı boyunca asosyal bir yaşam geçirmiş ana karakterimiz. Ablası, aynı okulda pek havalı bir sorority nin yüksek mevkilerinde bulunan ve kardeşi Rusty’i sürekli küçümseyen Casey.
Rusty’nin üniversite hayatını, lise gibi geçirmemek ve eğlenmek gibi bir amacı olduğu için, bir fraternity’e giriyor ve dizinin gidişatı da, fraternity ve üniversite hayatında yaşadığı eğlenceli olaylar üzerine kurulu.

Jacob Zachar tarafından canlandırılan Rusty ve Spencer Grammer‘ın canlandırdığı Casey karakterlerinin yanı sıra, dizide bolca farklı hikaye oluşturan pek çok yan karakter bulunmakta. daha önce pek tanışmamış ama başarılı bir çok yeni yüze hazır olun!Biraz boş olmakla birlikte, keyifli ve çerez niyetine izleyecek dizi arıyorsanız, henüz 5. bölümünde olan greek’i fazlasıyla tavsiye ediyorum. klişelerle dolu olsa bile…