Bazı diziler vardır yayınlanırken gözümüzden kaçar veya aklımızda olur, niyetleniriz ama bir türlü başlayamayız izlemeye. Aradan zaman geçer, dizi final yapar. Bütün bölümler artık elimizin altındadır ve bir gün başlarız izlemeye. Bazen “keşke zamanında izleseymişim” deriz, bazen de aksine toplu halde izlediğimiz için daha mutlu oluruz.

Bugünkü muhabbet konumuz “iyi ki yayındayken değil de final yaptıktan sonra topluca izlemişim. O zamanlar izlesem her hafta yeni bölümü; aylarca, yıllarca yeni sezonu nasıl beklerdim?” dediğiniz veya siz haftalık izlemiş/izliyor olsanız da final yaptıktan sonra toplu halde izlemenin daha iyi gideceğini, daha keyifli olacağını düşündüğünüz diziler. Kriterlerimiz; dizinin final yapmış olması veya final sezonunda olması ve tabii ki en az 2 sezon sürmüş olması.

Benim bu şekilde listeleyeceğim diziler:

Breaking Bad, Black Sails, Braquo, BoJack Horseman. Gerek konu bütünlüğü ile gerek oyuncuların değişimi, karakterlerin gelişimi ile bu 4 diziyi toplu izlemesi daha ideal diziler olarak görüyorum. Sizin bu şekilde sayacağınız diziler hangileri?