tv_series_poster2

Kıyametler burada ve şurada

2 senedir devam eden hayali diziler kıyameti serimizi aslında hikayeyi çok zorlamak istemediğimden bu sene yapmayacaktım. Ama sizlerden gelen talep üzerine bi güncellemeye ihtiyacımız olduğunu farkettim.

Zaten bu yazılarda amaç hikaye değil sizlere seçmediğiniz dizileri bir daha izleyemeyeceğinizi düşündürerek seçim yapmanızı sağlamaktı. Böylelikle normalde fazla muhabbetini yapmadığınız halde farkettiğinizden daha değer verdiğiniz diziler gün yüzüne çıkacaktı. Belki seçtiğiniz dizilerin ödül törenlerinde adı geçmiyor veya çok kaliteli olduğu düşünülmüyor olabilir ama sizin ödül töreninizde kesinlikle bir yeri olacaktı. İlk yazının Emmy öncesi gelmesinin nedeni de buydu zaten.

Bu sene kıyamet, günün muhabbetiyle birlikte geliyor. Diğer yazılarda yorum kısmına daha çok listeleri koymaya çalışıyorduk. Bu sene birbirimizin listelerini konuşacağımız, kıl payı listeye alamadığımız diziler için üzüntümüzü dile getireceğimiz bol muhabbetli bir yazı yapalım dedim. Bu yüzden yorum kısmını meşgul etmekten çekinmeyin. Yeterli katılım olursa yine toplam sonuçları yorumlarda yazarım ama amaç bu değil unutmayın.

Dememe gerek yok heralde ama yazının başlığında güncelleme yazsa da aramıza yeni katılan arkadaşların da listelerini bekliyoruz.

  • Diziler her ülkeden tür gözetmeksizin seçilebilir. Yeter ki toplamda 10 taneyi geçmesin.
  • İzlediğiniz veya kurtarmak istediğiniz dizi sayısı 10 taneden daha az ise de listenizi paylaşabilirsiniz. Size ne mutlu ki kolay bir seçim yapacaksınız.
  • Seçtiğiniz dizinin devam eden bir dizi olduğundan emin olun. Burada bitmiş dizileri seçmiyoruz. Hali hazırda son sezonunda olan veya kanal tarafından bir sene içinde bitirileceği açıklanan dizileri de “bitmiş” kabul ediyoruz.
  • Devam eden dizileri gözden geçirmek için ulusal kanallar için bu ve kablolu kanallar için şu yazıları kullanabilirsiniz. Bir sene içinde biteceği açıklanan dizilerin yanında son sezon yazıyor. Unutmayın onları da bitmiş kabul ediyoruz.