series

İlk kıyamet şurada.

  Diziler kıyametinden bu yana 1 yıl geçmiş kahramanımız kurtarmayı başardığı 10 diziyle biraz buruk da olsa mutlu mesut yaşıyordu. Her ne kadar bir sürü dizi izleyebildiği zamanları özlese de önlenemez diziler kıyametinden en sevdiği 10 diziyi kurtarabildiği için mutluydu.
  Bir sabah büyük bir gürültüyle uyandı. Odasında bir portal açılmış, portaldan gelen bir kişi onu kendi dünyasındaki dizileri kurtarmaya çağırıyordu. Yarı uykulu kahramanımız soğukkanlılığını koruyarak hiç düşünmeden portaldan geçti.
  Gittikleri dünya, ufak farklılıklar dışında kendi dünyasına benziyordu. Kahramanımız, izlediği dizilerden bildiği için bir paralel evrende olduğunu hemen anladı. “Demek paralel evrenler gerçekmiş” diye düşünüyordu. Yalnız portalı açan aletin onlar portaldan geçtikten sonra bozulmuş olması, “Acaba sonsuza kadar burada mı kaldım?” diye düşünmesine neden olmuştu.
  Onu buraya getiren kişinin anlattığına göre, bir süre önce kendisine kahin diyen gizemli bir kişi gelip diziler kıyametinden bahsetmişti. Kahinin dediğine göre çok yakında diziler bir bir iptal olmaya başlayacaktı, ta ki iptal olacak bir dizi kalmayana kadar ve bunun önlenemeyeceğini söylemişti. Sonra kahin kahramanımızdan bahsedip “En azından o, 10 tane diziyi kurtarmayı başarabilir.” diyerek kahramanımızı buraya getiren portal aletini ona vererek ortadan kaybolmuştu. “Araştırmalarım sonucu bazı bilgilere ulaşmıştım ama seni bulana kadar bunlara inanıp inanmadığımdan emin değildim. Sitedekilere anlatmak için sabırsızlanıyorum.” diyerek sözlerini bitirdi.
  Bir sürü ekranla dolu bir depoya geldiler. Ekranlarda tanıdık dizilerin yanı sıra yeni dizi olduğunu tahmin ettiği bilmediği diziler de oynuyordu. Bu evrenin henüz diziler kıyametini yaşamadığı belliydi. Bir bilgisayar ekranında 22dakika sitesinin açık olduğunu gördü. Sitedekiler, olayın gerçekliğinin yanı sıra kahinin bahsettiği kahramanın hangi dizileri kurtarması gerektiği üzerine uzun tartışmalara girmişlerdi. Anlaşılan dizi severler bu site üzerinden organize olmuşlardı.
  Kahramanımız hemen işe başlaması gerektiğini biliyordu. Kendi evrenindeki diziler kıyametinden dolayı izleyemediği onlarca yeni dizi ve yeni sezon vardı. Yaklaşmakta olan diziler kıyametine hazırlanmalı ve o 10 diziyi kurtarmayı başarmalıydı. İzlemeye hangi diziden başlasam diye düşünürken yeni arkadaşının “Peki bu dizileri nasıl kurtaracağız?” diye sorduğunu duydu. Kahramanımız düşünceli bir şekilde “Zamanı gelince anlatırım” diyerek aklındaki diziyi izlemek için bilgisayarlardan birine doğru gitti.

 

Evet arkadaşlar o kahraman içimizden biri. Belki de sizsiniz. Kurtaracağınız dizileri akıllıca seçin. Burada en kaliteli dizileri değil en fazla izlemek istediklerimizi seçiyoruz. Unutmayın, kurtaramadığınız dizilerin yeni bölümleri bir daha yayınlanmayacak. Sonsuza kadar iptal olacaklar.

  • Diziler her ülkeden tür gözetmeksizin seçilebilir. Yeter ki toplamda 10 taneyi geçmesin.
  • Seçtiğiniz dizinin devam eden bir dizi olduğundan emin olun. Burada bitmiş dizileri seçmiyoruz. Hali hazırda son sezonunda olan dizileri de bitmiş kabul ediyoruz. Çünkü bir dizinin son sezonunda olduğunun açıklanması, teknik olarak iptal edilmesi demek oluyor. Yani onlar iptal olmuş gözüktüklerinden bu kıyametten etkilenmeyecekler.
  • İzlediğiniz veya kurtarmak istediğiniz dizi sayısı 10 taneden daha az ise de listenizi paylaşabilirsiniz. Size ne mutlu ki sizin için kolay bir seçim olacak.
  • İsterseniz üzülerek veda ettiklerim tarzı bir başlıkla iptal ederken çok zorlandığınız dizileri yorumunuzda belirtebilirsiniz.
  • Unuttuğunuz veya değiştirmek istediğiniz bir dizi olursa sonradan listenizi değiştirebilirsiniz.  Ama hangi dizi kaç kere kurtarılmış sıralaması yapılacağı için değişikliklerinizi yorumunuzda belirtmeyi unutmayın.
  • Devam eden dizileri gözden geçirmek için sitemizin şu bölümüne bakabilir veya şu tarz siteleri kullanabilirsiniz.