2000’li yıllarda TRT’de yayınlanmış olan bir yerli dizi. Benim için en komik dizi sıralamasında hala ilk sırada yer almakta. Biraz çocukluk dönemime denk gelse de aklıma bazı sahneleri gelir ve durup dururken gülerim :)
Ana Hatlarıyla 7 Numara
Aynı evde yaşayan 9 kişinin komik öyküleri anlatılmakta olan 7 Numara‘da, farklı şehirlerden gelmiş ve yurtta tanışıp eve çıkmaya karar veren 4 kızı, köyde okurken İstanbul’da okul kazanan 2 erkek öğrenciyi ve bunların peşinden artist olma hayaliyle gelen gencin hikayeleri anlatılmakta.

Diğer iki kişi ise Vahit ve Zeliha. Bunlar da ev sahipleri olarak karşımıza çıkmakta.

Şu anda düşünüyorum da hiç bir dizinin başlamasını 7 Numara’nın başlaması kadar heyecanla beklemiyordum.Şu anda merak ettim ve dizinin imdb puanına baktım, gerçekten hakettiği puanı almış 8,6/10

Haydar, matematik okuyan erkek öğrencilerden birisi. 4 işlemi kafasında her türlü yapabilen matematik dahisi ve bir o kadar da saf! :) En iyi arkadaşı olan emmioğlu Recep vardı. Bir türlü okuduğu bölümün adını söyleyemeyen, pinti, ama bir o kadar da komikti.Haydar, 4 kızdan Armağan ‘a aşıktı, ama bir türlü açılamıyordu. Hatta bu aşkı sadece kendi yaşıyordu ama dert de etmiyordu. Armağan da Haydar ‘a aşıktı. Hep ondan birşeyler bekliyor, ama olmuyordu. Bunu Armağan da dert etmiyordu. Armağan kızların annesi gibiydi, bu yüzden evde sözünü fazlasıyla geçirirdi.Haydar’ı bilenler bilir “Herhalde, galuba, sanursam ” :D

4 kızdan bir tanesi ” Rüya oldukça duygusal, bir türlü aradığı aşkı bulamayan, en küçük birşeyden korkan, genelde ağlayan, evin en küçük çocuğu gibiydi.Rüya rolünde oynayan Nuray Uslu, dizinin senaristliğini de yapmaktaydı. Yazarlık anlamında 7 Numara’daki performansı oldukça iyiydi. İleride başka çalışmalarla da karşımıza çıkar inşallah.Dizi hakkında aklıma gelenler bu kadar ama unutamayacağım birşey var; o da ” Bu kadar komiğini izlemedim :)