Girls Trip ve Little gibi filmlerle bilinen Tracy Oliver, Amazon Prime’ın yeni dizisi Harlem ile tekrar yazarlık koltuğuna otururken izleyenleri birbirinden farklı 4 kadın profilinin ön planda olduğu komedi temalı içeriği ile buluşturuyor.

Oliver’la birlikte dizinin yürütücü yapımcı kadrosunda Amy Poehler, Kim Lessing, Dave Becky, Pharrell Williams ve Mimi Valdés de bulunuyor. Dizinin 10 bölümlük ilk sezonu 3 Aralık’ta toplu olarak yayınlandı.

Konusu

Dizi, anlatısına baş karakterlerden olan Camille’le başlıyor. Eski sevgilisi Ian’ı tekrar görüp buhrana sürüklenen antropoloji profesörü Camille’nin karmaşık ilişki dünyası ve iş hayatı. Flört uygulama yaratıcı Tye’ın karmaşık sevgili semptomları. Moda tasarımcısı olarak sektörün önde gelenlerinden birisi olmaya uğraşan Quinn’in duygu değişimleri. Hayatını Quinn’in evinde geçiren umutsuz şarkıcı ve aktris Angie.

Çoğu kişinin tahmin edebileceği arkadaşlık, aile, iş ve aşk melodramlarıyla yön bulan Harlem, geç açılmasına rağmen çerezlik bir dizi olarak öne çıkıyor ve çekici karakterleriyle hikayesine renk katıyor.

Karakterler

Camille (Meagan Good), Columbia’da flört normları hakkında kapsamlı bilgisi olan bir antropoloji profesörüdür, ancak kendi aşk hayatını yönetmekte zorlanır.

Tye (Jerrie Johnson), romantik partnerleri kol mesafesinde tutmayı tercih eden başarılı, tuhaf bir flört uygulaması yaratıcısıdır.

Quinn (Grace Byers), işini ayakta tutmak için mücadele veren umutsuz bir romantik ve moda tasarımcısıdır.

Angie (Shoniqua Shandai), kendine güvenen, canlı ve filtresiz bir şarkıcı. Ayrıca kirasız ve harika bir şekilde Quinn’le birlikte yaşayan aktris.

Tyler Lepley, Ian’ı canlandırıyor. Kadroda Whoopi Goldberg, Jasmine Guy , Andrea Martin (Harika Haber), Juani Feliz, Kate Rockwell, Sullivan Jones ve Robert Ri’chard da rol alıyor.