Max Brooks‘un (Saturday Night LiveWorld War Z), gerçeklere dayalı grafik romanı The Harlem Hellfighters, Will Smith tarafından History Channel’a 6 bölümlük limitli sayıda bölümle uyarlanacak. Jeremy Passmore ve Andre Fabrizio (San Andreas) dizinin yazarlığını yapacaklar.

Max Brooks’un yazdığı, Caanan White tarafından resimlendirilen Harlem Cehennem Savaşçıları grafik romanı, 1. Dünya Savaşı sırasında, Avrupa’da savaşan Amerikan ordusunun 369. Piyade Alayı’ndaki Afrikalı Amerikalı askerlerin gerçek olaylara dayanan hikayesini anlatmaktadır.

Normalde beyazlarla birlikte savaşmalarına izin verilmeyen siyah askerler aşçılık yapıyor ve yük taşıma işinde çalışıyordu. Ama daha sonra zayıf düşen Fransız kuvvetlerini desteklemek üzere cepheye gitmişlerdi. Fransızların komutasına atanan birlik, Amerika’da karşılaşmadıkları bir durumla karşılaşırlar; ırksal eşitlik.  Diğer Amerikan birimlerine kıyasla daha çok savaş geçirdiler. Gösterdikleri üstün cesaretten dolayı askerlerin her biri Fransız Croix de Guerre madalyası ile onurlandırıldı. Bütün bu kahramanlıklarına karşın, hem savaş sırasında hem de savaştan ülkelerine döndüklerinde yine büyük ayrımcılıklar ile karşı karşıya kaldılar. Kahramanlıkları Amerika’da göz ardı edildi. 

Kaynak 123